BERNSTEIN
Reikäanturi soveltuu erittäin hyvin metallisten kappaleiden laskentaan.
Induktiivisia kytkimiä käytetään kosketuksettomaan, metallisten kappaleen läsnäolon tunnistukseen. Ne eivät yleensä sisällä liikkuvia osia, joten ne ovat käyttökelpoisia sovelluksissa, joissa tunnistusten taajuus tai määrä ovat suuria.
Tiedot |
|
|---|---|
| Asennus | Ei upotettavia |
| Koko | 40x40x40 |
| Ulostulo | PNP NO |
| Liitäntätyyppi | 6m kaapeli |
| Max. jännite DC | 30 V |
| Min. jännite DC | 10 V |
| Max. kuorma | 200 mA |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP67 |
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| LED | Kyllä |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Kennotyyppi | Induktiivinen |
Reikäanturi soveltuu erittäin hyvin metallisten kappaleiden laskentaan.
Induktiivisia kytkimiä käytetään kosketuksettomaan, metallisten kappaleen läsnäolon tunnistukseen. Ne eivät yleensä sisällä liikkuvia osia, joten ne ovat käyttökelpoisia sovelluksissa, joissa tunnistusten taajuus tai määrä ovat suuria.
TopWorx GO Switch tarjoaa huoltovapaan toimintavarmuuden, yksinkertaisen toimintaperiaatteen ja pettämättömän varmuuden olosuhteissa, joissa tavalliset rajakytkimet eivät enää riitä.
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!