DATASENSING
Datalogicin induktiivisen kytkimen tunnistavana osana toimii oskillaattoripiiri, jonka elektrodit muodostavat kytkimen pään eteen magneettikentän. Kun tähän kenttään tulee metallinen esine, indusoituu siihen osa magneettikentästä lisäten näin oskillaattorin kuormaa. Tämä laukaisee ulostulopiirin ja kytkin tunnistaa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Tunnistusetäisyys | 8 mm |
| Asennus | Upotettavia |
| Koko | M18 |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Reaktioaika | 75 ms |
| Max. ulostulovirta | 0,2 A |
| IP-luokka | IP67 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Rungon materiaali | Niklattu messinki |
| Paino | 145 g |
| Kaapelin pituus | 2000 mm |
| 12694_Output function | NO |
| Kennotyyppi | Induktiivinen |
Datalogicin induktiivisen kytkimen tunnistavana osana toimii oskillaattoripiiri, jonka elektrodit muodostavat kytkimen pään eteen magneettikentän. Kun tähän kenttään tulee metallinen esine, indusoituu siihen osa magneettikentästä lisäten näin oskillaattorin kuormaa. Tämä laukaisee ulostulopiirin ja kytkin tunnistaa.
Saatavana myös 24-230 V AC mallit M12-liittimellä tai 2 metrin kaapelilla.
TopWorx GO Switch tarjoaa huoltovapaan toimintavarmuuden, yksinkertaisen toimintaperiaatteen ja pettämättömän varmuuden olosuhteissa, joissa tavalliset rajakytkimet eivät enää riitä.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Tunnistusetäisyys | Asennus | Koko | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Induktiivinen kytkin, M18, PNP, NO, upotettava, kaapeli
Tuotenumero:
IS-18-G1-03
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
|
||
Induktiivinen kytkin, M18, PNP, NO, upotettava, liitin
Tuotenumero:
IS-18-G1-S2
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, PNP, NC, upotettava, kaapeli
Tuotenumero:
IS-18-G2-03
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
|
||
Induktiivinen kytkin, M18, PNP, NC, upotettava, liitin
Tuotenumero:
IS-18-G2-S2
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, NPN, upotettava 8mm, kaapeli
Tuotenumero:
IS-18-G4-03
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
NPN, NC
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, NPN, upotettava 8mm, liitin
Tuotenumero:
IS-18-G4-S2
Kopioitu!
|
8 mm
|
Upotettavia
|
M18
|
NPN, NC
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, PNP, NO, ei upotettava, liitin
Tuotenumero:
IS-18-H1-S2
Kopioitu!
|
14 mm
|
Ei upotettavia
|
M18
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
Induktiivinen kytkin, M18, ei upotettava, PNP, NC, kaapeli
Tuotenumero:
IS-18-H2-03
Kopioitu!
|
14 mm
|
Ei upotettavia
|
M18
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, ei upotettava, PNP, NC, liitin
Tuotenumero:
IS-18-H2-S2
Kopioitu!
|
14 mm
|
Ei upotettavia
|
M18
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, NPN, NO, ei upotettava, liitin
Tuotenumero:
IS-18-H3-S2
Kopioitu!
|
14 mm
|
Ei upotettavia
|
M18
|
NPN, NO
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
||
|
Induktiivinen kytkin, M18, NPN, NO, 8mm, kaapeli
Tuotenumero:
IS-18-G3-03
Kopioitu!
|
|
|
M18
|
NPN NO
|
|
|
Valitse tuote listalta.