DATASENSING
Datalogicin DATAVS2 kamera-anturilla voidaan toteuttaa helposti ja nopeasti erilaisia konenäkösovellutuksia ja hahmontunnistuksia. DATAVS2 on itsenäinen kokonaisuus jossa integroituna punainen LED-valo, optiikka sekä elektroniikka. Anturi voidaan konfiguroida PC:llä Ethernet yhteyden kautta Datalogicin DataVS2 Graphic User Interface - ohjelmointi ohjelmalla tai erillisen VSM-näytön avulla. Anturin mukana tulee konfigurointiohjelma, jonka avulla asetusten määrittäminen etenee askeleittain.
DATAVS2 anturista on tarjolla neljä eri ohjelmistoversiota:
OBJ (Object Recognition) - sisältää 7 yleistä tunnistustyökalua joilla voidaan ratkaista suurin osa sovelllutuksista.
AOR (Advanced Object Recognition) - sisältää OBJ-mallista löytyvien työkalujen lisäksi 360º hahmontunnistuksen, logiikkatyökalut ja tiedonsiirron Ethernetiin.
ID (Identification ID) - sisältää viivakoodin ja datamatriisin luennan sekä merkkien tarkastus.
PRO (Professional) - sisältää AOR- ja ID-mallien tunnistustyökalut.
| IP-luokka | IP50 |
|---|---|
| Jännitetoleranssi | 10% |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Käyttöliittymä/Rajapinta | Ethernet 10/100 Mbs (4-napainen M12 -liitin) |
| Liitäntätyyppi | D-koodattu M12-liitin, 4-napainen, M12-liitin, 8-napainen |
| Linssin materiaali | ABS-muovi |
| Lukunopeus | 60 |
| Max. jännite DC | 24 V |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
|---|---|
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,1 A |
| Min. jännite DC | 24 V |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Optiikka | 6 mm integroitu linssi |
| Ulostulo | 3xPNP, RS232 |
Datalogicin DATAVS2 kamera-anturilla voidaan toteuttaa helposti ja nopeasti erilaisia konenäkösovellutuksia ja hahmontunnistuksia. DATAVS2 on itsenäinen kokonaisuus jossa integroituna punainen LED-valo, optiikka sekä elektroniikka. Anturi voidaan konfiguroida PC:llä Ethernet yhteyden kautta Datalogicin DataVS2 Graphic User Interface - ohjelmointi ohjelmalla tai erillisen VSM-näytön avulla. Anturin mukana tulee konfigurointiohjelma, jonka avulla asetusten määrittäminen etenee askeleittain.
DATAVS2 anturista on tarjolla neljä eri ohjelmistoversiota:
OBJ (Object Recognition) - sisältää 7 yleistä tunnistustyökalua joilla voidaan ratkaista suurin osa sovelllutuksista.
AOR (Advanced Object Recognition) - sisältää OBJ-mallista löytyvien työkalujen lisäksi 360º hahmontunnistuksen, logiikkatyökalut ja tiedonsiirron Ethernetiin.
ID (Identification ID) - sisältää viivakoodin ja datamatriisin luennan sekä merkkien tarkastus.
PRO (Professional) - sisältää AOR- ja ID-mallien tunnistustyökalut.
Smart-VS:n monipuolisuus tekee siitä hyvän vaihtoehdon moniin eri teollisuuden aloihin kuten juomateollisuus, elintarviketeollisuus ja lääketeollisuus.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Kalvonäppäimistöt ovat edullinen ja toimintavarma ratkaisu kun tarvitset paikallisohjauksen laitteeseesi. Riippumatta siitä onko tarpeesi yksi näppäin tai koko QWERTY-näppäimistö, kalvonäppäimillä sen toteuttaminen on mahdollista.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Optiikka | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
Kamera-anturi, 6mm, ID
Tuotenumero:
DATAVS2-06-REID
Kopioitu!
|
6 mm integroitu linssi
|
|
||
Kamera-anturi, 8mm, ID
Tuotenumero:
DATAVS2-08-REID
Kopioitu!
|
8 mm integroitu linssi
|
|
||
Kamera-anturi, 12mm, ID
Tuotenumero:
DATAVS2-12-REID
Kopioitu!
|
12 mm integroitu linssi
|
|
||
Kamera-anturi, 16mm, ID
Tuotenumero:
DATAVS2-16-REID
Kopioitu!
|
16 mm integroitu linssi
|
|
Valitse tuote listalta.