DATASENSING
Datalogicin VSM on monitori DATAVS2 kamera-antureille. VSM:n kautta voidaan tarkastella käynnissä olevia tunnistuksia ja muokata käytössä olevia reseptejä, jotka on ohjelmoitu DataVS GUI tietokoneohjelmalla. VSM:n näppäimistö, 3,5'' värinäyttö ja 20 reseptin muistipaikat mahdollistavat anturin täydellisen säätämisen. Monitori voidaan liittää suoraan DataVS2 kamera-anturiin tai LAN-verkkoon itegroidun TCP/IP Ethernet rajapintansa välityksellä.
1. Värinäyttö ( 3.5" LCD 320x240 pikseliä)
2. Status LED merkkivalo
3. Status painike
4. Opetus painike
5. Syöttöjännitteen liitin
6. Nuolipainikkeet
7. Ethernet liitin
8. ESC painike
9. SET painike
10. Power-, ulostulojen tila- ja Ethernet merkkivalot
| IP-luokka | IP20 |
|---|---|
| Jännitetoleranssi | 10% |
| Kotelon materiaali | ABS-muovi |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 4-napainen |
| Max. jännite DC | 24 V |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
|---|---|
| Max. virrankulutus | 0,15 A |
| Min. jännite DC | 24 V |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
Datalogicin VSM on monitori DATAVS2 kamera-antureille. VSM:n kautta voidaan tarkastella käynnissä olevia tunnistuksia ja muokata käytössä olevia reseptejä, jotka on ohjelmoitu DataVS GUI tietokoneohjelmalla. VSM:n näppäimistö, 3,5'' värinäyttö ja 20 reseptin muistipaikat mahdollistavat anturin täydellisen säätämisen. Monitori voidaan liittää suoraan DataVS2 kamera-anturiin tai LAN-verkkoon itegroidun TCP/IP Ethernet rajapintansa välityksellä.
1. Värinäyttö ( 3.5" LCD 320x240 pikseliä)
2. Status LED merkkivalo
3. Status painike
4. Opetus painike
5. Syöttöjännitteen liitin
6. Nuolipainikkeet
7. Ethernet liitin
8. ESC painike
9. SET painike
10. Power-, ulostulojen tila- ja Ethernet merkkivalot
Smart-VS:n monipuolisuus tekee siitä hyvän vaihtoehdon moniin eri teollisuuden aloihin kuten juomateollisuus, elintarviketeollisuus ja lääketeollisuus.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!