Tiedot |
|
|---|---|
| Työnopeus | 10 m/s |
| IP-luokka | IP50 |
| Min. isku | 50 mm |
| Max. isku | 3000 mm |
| Max. syöttöjännite | 60 V |
| Min. tehonkulutus | 3 W |
| Max. tehonkulutus | 10 W |
| Virta, johdin | ≤1 mA |
| Virta, resistori | ≤10 mA |
| Lineaarisuus | ±0,07 % (50-375 mm), ±0,05 % (400-3 000 mm) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Toistotarkkuus | ±0,01 mm |
| Käyttövoima | ≤2 N |
| Tärinänkesto | IEC 68-2-6:1982 10 G |
| Iskunkestävyys | IEC 68-21968 40 g |
| Min. käyttölämpötila | -30 °C |
| Max. käyttölämpötila | 100 °C |
| Min. varastointilämpötila | -50 °C |
| Max. varastointilämpötila | 120 °C |
Ixthussin lineaarianturit antavat absoluuttisen paikkatiedon, eli paikka tiedetään myös jännitekatkoksen jälkeen, vaikka asentoa olisi muutettu.
KTF-sarjan liikematka on 50-3000 mm ja ulostulo resistanssi 0-20 kohm riippuen tyypistä.
KTF-sarjassa on ruostumatottomasta teräksestä valmistettu liuku, joka mahdollistaa pienen asennustilan.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?