Tiedot |
|
|---|---|
| Työnopeus | 10 m/s |
| IP-luokka | IP65 |
| Min. isku | 25 mm |
| Max. isku | 250 mm |
| Max. syöttöjännite DC | 42 V DC |
| Lineaarisuus | <±0,1 % |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Toistotarkkuus | <±0,01 mm (25-50 mm) |
| Kaapelin pituus | 600 mm |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 100 °C |
Ixthusin lineaarianturit antavat absoluuttisen paikkatiedon, eli paikka tiedetään myös jännitekatkoksen jälkeen, vaikka asentoa olisi muutettu.
VLP-sarjan liikematka on 25-250 mm ja ulostulo resistanssi 2,5-10 kohm riippuen tyypistä.
VLP-sarjassa on ruostumaton teräsakseli, tukeva laakerointi ja liuku, joka mahdollistaa todella pitkän käyttöiän.
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?