CASTELL
Castell KSE20-kytkinyksikkö on perinteinen nokkakytkin yhdistettynä Castell siirtoavainjärjestelmään. Kytkimellä ohjataan vaaralliseen koneen käynnistystä ja pysäytystä. Normaali tilanteessa avaimet ovat kiinni kytkimessä. Kääntämällä vasemmalla olevaa avainta 45° vastapäivään, kytkin vaihtaa tilaansa ja kone pysähtyy.
Avain vapautuu ja tämän jälkeen myös loput avaimet saadaan vapautettua kääntämällä niitä 45°.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.

| Asennus | 4xM6 |
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, CSA, UL |
| Kosketintoiminto | 2 NO + 2 NC |
| Lukon materiaali | Messinki |
| Max. kytkentäjännite | 400 V |
| Max. kytkentävirta | 20 A |
| Max. ympäristön lämpötila | 55 °C |
| Mekaaninen elinikä | 1000000 |
|---|---|
| Min. kytkentäjännite | 20 V |
| Min. kytkentävirta | 5 mA |
| Min. ympäristön lämpötila | -25 °C |
| Turvaluokka | PLe |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | EMC, LVD, MD |
Castell KSE20-kytkinyksikkö on perinteinen nokkakytkin yhdistettynä Castell siirtoavainjärjestelmään. Kytkimellä ohjataan vaaralliseen koneen käynnistystä ja pysäytystä. Normaali tilanteessa avaimet ovat kiinni kytkimessä. Kääntämällä vasemmalla olevaa avainta 45° vastapäivään, kytkin vaihtaa tilaansa ja kone pysähtyy.
Avain vapautuu ja tämän jälkeen myös loput avaimet saadaan vapautettua kääntämällä niitä 45°.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.

Tilausavain:

Ratkaisut turva-aitojen lukintaan ja valvontaan. Lue lisää!
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennus | Hyväksynnät | IP-luokka | Kosketintoiminto | Kotelon materiaali | Liitäntä | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kytkin KSE20, 1+1 avainta, 2 NC+2 NO, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KSE20FSB1SPEC04
Kopioitu!
|
4xM6
|
CE, CSA, UL
|
|
2 NO + 2 NC
|
|
|
|
||
Kytkin KSE20, 1+1 avainta, 4 NC, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KSE20FSB1SPDCC4
Kopioitu!
|
4xM6
|
CE, CSA, UL
|
|
4 NC
|
|
|
|
||
Kytkin KSE20, 1+2 avainta, 2 NC+2 NO, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KSE20FSB2SPDC04
Kopioitu!
|
4xM6
|
CE, CSA, UL
|
|
2 NO + 2 NC
|
|
|
|
||
Kytkin KSE20, 1+2 avainta, 4 NC, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KSE20FSB2SPDCC4
Kopioitu!
|
4xM6
|
CE, CSA, UL
|
|
4 NC
|
|
|
|
||
Kytkin KSE20, 1+1 avainta, 2 NC+2 NO, 20 A, koteloitu
Tuotenumero:
KSE20-FSB1SFD-C/04
Kopioitu!
|
4xM6
|
CE, CSA, UL
|
IP65
|
2 NO + 2 NC
|
Maalattu levy
|
2xM20
|
|
||
Kytkin KSE20, 1+2 avainta, 4 NC, 20 A, koteloitu
Tuotenumero:
KSE20-FSB2SFD-CC4
Kopioitu!
|
|
CSA, UL
|
IP65
|
4 NC
|
Maalattu levy
|
2xM20
|
|
Valitse tuote listalta.