DATASENSING
Datalogicin haarukkavalokenno SRF soveltuu mainiosti vaativaan ympäristöön tukevan rakenteen ansiosta ja pienin tunnistettava esine on jopa 0,3 mm. Huom! vain yksi säde.
Haarukasta löytyy herkyydensäätöpotentiometri ja joka suuntaan näkyvä ledi toimintatilasta. Ulostulona PNP tai NPN ja light-on/dark-on tila valittavissa. Valonlähteenä näkyvä punainen LED.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Haarukka |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | M8-liitin, 3-napainen |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 36 g |
| Valon tyyppi | Punainen LED |
| IP-luokka | IP65 |
| Mitat (mm) | 10 x 50 x 59 |
| Reaktioaika | 0,333 ms |
| Taajuus | 1500 Hz |
| LED-indikointi | Kyllä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Linssin materiaali | Lasi |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. ulostulovirta | 0,2 A |
| Max. virrankulutus | 0,035 A |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Kitakorkeus | 30 mm |
| Kitasyvyys | 34 mm |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
Datalogicin haarukkavalokenno SRF soveltuu mainiosti vaativaan ympäristöön tukevan rakenteen ansiosta ja pienin tunnistettava esine on jopa 0,3 mm. Huom! vain yksi säde.
Haarukasta löytyy herkyydensäätöpotentiometri ja joka suuntaan näkyvä ledi toimintatilasta. Ulostulona PNP tai NPN ja light-on/dark-on tila valittavissa. Valonlähteenä näkyvä punainen LED.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Kalvonäppäimistöt ovat edullinen ja toimintavarma ratkaisu kun tarvitset paikallisohjauksen laitteeseesi. Riippumatta siitä onko tarpeesi yksi näppäin tai koko QWERTY-näppäimistö, kalvonäppäimillä sen toteuttaminen on mahdollista.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Haarukkavalokenno, 30mm, PNP, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-30-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
36 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 30mm, NPN, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-30-5-N
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
NPN
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
36 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 50mm, PNP, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-50-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
54 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 50mm, NPN, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-50-5-N
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
NPN
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
54 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 80mm, PNP, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-80-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
77 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 80mm, NPN, M8-liitin
Tuotenumero:
SRF-80-5-N
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
NPN
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
77 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 120mm, PNP, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-120-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
118 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, 120mm, NPN, M8 liitin
Tuotenumero:
SRF-120-5-N
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
NPN
|
M8-liitin, 3-napainen
|
LED
|
118 g
|
Punainen LED
|
0,333 ms
|
0,035 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, laser, 30mm, PNP, M8-liitin
Tuotenumero:
SRF-L-30-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
Laser
|
66 g
|
Punainen laser
|
0,1 ms
|
0,02 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, laser, 50mm, PNP, M8-liitin
Tuotenumero:
SRF-L-50-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
Laser
|
110 g
|
Punainen laser
|
0,1 ms
|
0,02 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, laser, 80mm, PNP, M8-liitin
Tuotenumero:
SRF-L-80-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
Laser
|
135 g
|
Punainen laser
|
0,1 ms
|
0,02 A
|
|
||
|
Haarukkavalokenno, laser, 120mm, PNP, M8-liitin
Tuotenumero:
SRF-L-120-5-P
Kopioitu!
|
Haarukka
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 3-napainen
|
Laser
|
210 g
|
Punainen laser
|
0,1 ms
|
0,02 A
|
|
Valitse tuote listalta.