DATASENSING
Datalogicin TL50 on kontrastianturi jossa on RGB-LED, anturi valitsee automaattisesti oikean LED värin riippuen tunnistettavasta kohteesta. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
9 mm standardi linssi | 18 mm linssi |
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Kontrastitunnistin |
| Max. etäisyys | 12 mm |
| Min. etäisyys | 6 mm |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Ulostulo | NPN, PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 4-napainen |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 90 g |
| Valon tyyppi | Sininen LED, Vihreä LED, Punainen LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Reaktioaika | 0,033 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Taajuus | 15000 Hz |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | PMMA |
| Rungon materiaali | ABS-muovi |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,05 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Hyväksynnät | CE |
Datalogicin TL50 on kontrastianturi jossa on RGB-LED, anturi valitsee automaattisesti oikean LED värin riippuen tunnistettavasta kohteesta. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
9 mm standardi linssi | 18 mm linssi |
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.