DATASENSING
Datalogicin S65-V on väritunnistin valkoisella valolla. Anturissa on kolme ohjelmoitavaa ulostuloa. Halutut värit voidaan ohjelmoida helposti anturin omaa näyttöä ja näppäimiä käyttäen. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Väritunnistin |
| Max. etäisyys | 45 mm |
| Min. etäisyys | 5 mm |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 8-napainen |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 100 g |
| Valon tyyppi | Valkoinen LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 50 x 50 x 25 |
| Reaktioaika | 0,335 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | Lasi |
| Rungon materiaali | ABS-muovi |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,06 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Herkkyysasetus | Kyllä |
Datalogicin S65-V on väritunnistin valkoisella valolla. Anturissa on kolme ohjelmoitavaa ulostuloa. Halutut värit voidaan ohjelmoida helposti anturin omaa näyttöä ja näppäimiä käyttäen. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.