DATASENSING
Datalogicin kontrastianturilla tunnistetaan värieroa tai värimerkkiä. Ohjelmoidaan halutulle värille tai värierolle. TLµ-malli käyttää punaista/vihreää tai valkoista lediä riippuen mallista. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
| |
9 mm linssi | 18 mm linssi |
|
|
22 mm linssi | 28 mm linssi |
| |
50 mm linssi | Kuitu, kohteesta heijastava |
|
|
Kuitu, lähetin/vastaanotin |
|
|
|
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Kontrastitunnistin |
| Max. etäisyys | 12 mm |
| Min. etäisyys | 6 mm |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Ulostulo | PNP |
| Kaapelin pituus | 3000 mm |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 450 g |
| Valon tyyppi | Vihreä LED, Punainen LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Reaktioaika | 0,05 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | Lasi |
| Rungon materiaali | Sinkki |
| Max. ulostulovirta | 0,2 A |
| Max. virrankulutus | 0,08 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
Datalogicin kontrastianturilla tunnistetaan värieroa tai värimerkkiä. Ohjelmoidaan halutulle värille tai värierolle. TLµ-malli käyttää punaista/vihreää tai valkoista lediä riippuen mallista. Tyypillisiä kohteita kontrastianturille löytyy pakkaus-, elintarvike-, kosmetiikka- tai lääketeollisuudesta tunnistamaan värimerkkiä tai etikettiä.
| |
9 mm linssi | 18 mm linssi |
|
|
22 mm linssi | 28 mm linssi |
| |
50 mm linssi | Kuitu, kohteesta heijastava |
|
|
Kuitu, lähetin/vastaanotin |
|
|
|
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Kaapelin pituus | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kontrastianturi, 9mm, vertikaalinen, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
TLU-111
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
|
3000 mm
|
LED
|
450 g
|
Vihreä LED, Punainen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, horisontaalinen, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
TLU-111L
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
|
3000 mm
|
LED
|
450 g
|
Vihreä LED, Punainen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, vertikaalinen, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-115
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Vihreä LED, Punainen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, horisontaalinen, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-115L
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Vihreä LED, Punainen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 18mm, vertikaalinen, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-165
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
22 mm
|
14 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Vihreä LED, Punainen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, valkoinen, pyöreä, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-515C
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Valkoinen LED
|
0,025 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, kuitu, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-545
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
|
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Valkoinen LED
|
0,05 ms
|
0,08 A
|
|
||
Kontrastianturi, 9mm, valkoinen, pyöreä, PNP, liitin
Tuotenumero:
TLU-517C
Kopioitu!
|
Kontrastitunnistin
|
12 mm
|
6 mm
|
10-30 V DC
|
PNP
|
M12-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
310 g
|
Valkoinen LED
|
0,025 ms
|
0,08 A
|
|
Valitse tuote listalta.