TAKEX
Takexin F80 kuituvahvistimessa on yhdistetty helppo ja yksinkertainen ohjelmointi sekä selkeä ja iso näyttö. Nelinumeroinen näyttö kertoo heijastuvan valon määrän, jolloin nähdään kuinka varma tunnistus on. Kenno on mahdollista kytkeä ns. eco toimintatilaan, jolloin virrankulutus on ainoastaan 25 mA. Lisäksi käyttötarkoituksen mukaan on mahdollista valita käytetäänkö pitkät etäisyydet tai korkea nopeus toimintatilaa, jolloin saavutetaan parhaillaan 190 μs vasteaika.
Ohjelmointi | |
Ohjelmoinnin jälkeen näytössä näkyy ohjelmoinnin tulos. | |
Good | Ohjelmointi onnistunut |
High | Max. herkkyys asetettu |
Hard | Pieni hystereesi, asetus on karkea |
Satu | Ohjelmointi on epävakaa. |
Paikallaanolevan kohteen ohjelmointi | ||
1. | Ilman kohdetta, paina vihreää näppäinta 3 s ajan kunnes näytöllä lukee SET | |
2. | Vie kohde tunnistusalueelle. Paina vihreää näppäintä kunnes SET syttyy. | |
3. | Ohjelmointi on valmis. |
|
| ||
Liikkuvan kohteen ohjelmointi | ||
1. | Ilman kohdetta, paina vihreää näppäinta 3 s ajan kunnes näytöllä lukee SET | |
2. | Paina vihreää näppäintä vielä 3 sekuntia. Päästä näppäin kun näytössä lukee | |
3. | Anna kohteen liikkua tunnistusalueen ohi. | |
4. | Paina lopuksi vihreää näppäintä. |
|
| ||
Vaihto Long-distance mode ja High-speed mode tilan välillä. | ||
1. | Paina vihreää näppäintä 5 s ajan. Päästä näppäin kun Long tai H-SP näkyy. | |
2. | Vaihto on valmis. | |
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Kuituvahvistin |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Toimintasuunta | Kyllä |
| Valon tyyppi | Punainen LED |
| IP-luokka | IP40 |
| Reaktioaika | 0,19 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. jännite DC | 24 V |
| Min. jännite DC | 12 V |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,032 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE |
Takexin F80 kuituvahvistimessa on yhdistetty helppo ja yksinkertainen ohjelmointi sekä selkeä ja iso näyttö. Nelinumeroinen näyttö kertoo heijastuvan valon määrän, jolloin nähdään kuinka varma tunnistus on. Kenno on mahdollista kytkeä ns. eco toimintatilaan, jolloin virrankulutus on ainoastaan 25 mA. Lisäksi käyttötarkoituksen mukaan on mahdollista valita käytetäänkö pitkät etäisyydet tai korkea nopeus toimintatilaa, jolloin saavutetaan parhaillaan 190 μs vasteaika.
Ohjelmointi | |
Ohjelmoinnin jälkeen näytössä näkyy ohjelmoinnin tulos. | |
Good | Ohjelmointi onnistunut |
High | Max. herkkyys asetettu |
Hard | Pieni hystereesi, asetus on karkea |
Satu | Ohjelmointi on epävakaa. |
Paikallaanolevan kohteen ohjelmointi | ||
1. | Ilman kohdetta, paina vihreää näppäinta 3 s ajan kunnes näytöllä lukee SET | |
2. | Vie kohde tunnistusalueelle. Paina vihreää näppäintä kunnes SET syttyy. | |
3. | Ohjelmointi on valmis. |
|
| ||
Liikkuvan kohteen ohjelmointi | ||
1. | Ilman kohdetta, paina vihreää näppäinta 3 s ajan kunnes näytöllä lukee SET | |
2. | Paina vihreää näppäintä vielä 3 sekuntia. Päästä näppäin kun näytössä lukee | |
3. | Anna kohteen liikkua tunnistusalueen ohi. | |
4. | Paina lopuksi vihreää näppäintä. |
|
| ||
Vaihto Long-distance mode ja High-speed mode tilan välillä. | ||
1. | Paina vihreää näppäintä 5 s ajan. Päästä näppäin kun Long tai H-SP näkyy. | |
2. | Vaihto on valmis. | |
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.