DATASENSING
S7-sarjan kuituvahvistimessa on 4-numeron näyttö, josta on helppo säätää tunnistus. Vahvistimessa 10mm paksu runko, jonka johdosta se on helppo asentaa paikkaan kuin paikkaan. Vahvistin on korkealla resoluutiolla (12bit), vasteaika on 50µs ja kytkentätaajuus 10Khz, jonka johdosta se on hyvä valinta esim. erittäin pienien kohteiden tai alhaisen kontrastin omaavien kohteiden tunnistukseen. Kuituvahvistinta on saatavissa, joko valkoisella tai punaisella LED:llä. Opetus tapahtuu joko painonapilla tai potentiometrillä.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Kuituvahvistin |
| Käyttöjännite | 12-24 V DC |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | M8-liitin, 4-napainen |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 30 g |
| Valon tyyppi | Valkoinen LED |
| IP-luokka | IP65 |
| Mitat (mm) | 10 x 65 x 40 |
| Reaktioaika | 0,05 ms |
| LED-indikointi | Kyllä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Rungon materiaali | ABS-muovi |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,05 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Herkkyysasetus | Kyllä |
S7-sarjan kuituvahvistimessa on 4-numeron näyttö, josta on helppo säätää tunnistus. Vahvistimessa 10mm paksu runko, jonka johdosta se on helppo asentaa paikkaan kuin paikkaan. Vahvistin on korkealla resoluutiolla (12bit), vasteaika on 50µs ja kytkentätaajuus 10Khz, jonka johdosta se on hyvä valinta esim. erittäin pienien kohteiden tai alhaisen kontrastin omaavien kohteiden tunnistukseen. Kuituvahvistinta on saatavissa, joko valkoisella tai punaisella LED:llä. Opetus tapahtuu joko painonapilla tai potentiometrillä.
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Kalvonäppäimistöt ovat edullinen ja toimintavarma ratkaisu kun tarvitset paikallisohjauksen laitteeseesi. Riippumatta siitä onko tarpeesi yksi näppäin tai koko QWERTY-näppäimistö, kalvonäppäimillä sen toteuttaminen on mahdollista.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Kaapelin pituus | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kuituvahvistin, valkoinen, näyttö, PNP, liitin
Tuotenumero:
S7-4-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
30 g
|
Valkoinen LED
|
0,05 ms
|
0,05 A
|
|
||
Kuituvahvistin, valkoinen, näyttö, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
S7-1-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
2000 mm
|
LED
|
115 g
|
Valkoinen LED
|
0,05 ms
|
0,05 A
|
|
||
Kuituvahvistin, punainen, potentiometri, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
S7-7-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
2000 mm
|
LED
|
115 g
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
||
Kuituvahvistin, pun., näyttö, PNP, liitin
Tuotenumero:
S7-5-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
30 g
|
Punainen LED
|
0,1 ms
|
0,05 A
|
|
||
Kuituvahvistin, pun., näyttö, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
S7-2-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
2000 mm
|
LED
|
115 g
|
Punainen LED
|
0,1 ms
|
0,05 A
|
|
||
Kuituvahvistin, punainen, PNP, liitin
Tuotenumero:
S7-6-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
30 g
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,04 A
|
|
||
Kuituvahvistin, punainen, potentiometri, PNP, liitin
Tuotenumero:
S7-8-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
M8-liitin, 4-napainen
|
|
LED
|
30 g
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,03 A
|
|
||
Kuituvahvistin, punainen, näyttö, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
S7-3-E-P
Kopioitu!
|
Kuituvahvistin
|
12-24 V DC
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 2 m
|
2000 mm
|
LED
|
115 g
|
Punainen LED
|
0,5 ms
|
0,04 A
|
|
Valitse tuote listalta.