Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 15-30 VDC |
Skannaus |
|
| Min. tunnistusetäisyys | 0,3 m |
| Max. tunnistusetäisyys | 10 m |
| Tunnistuskulma | 110 ° |
| Valon tyyppi | VCSER Laser, Class 1 |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Lähtö | Ethernet (1000BASE-T) |
Kotelo |
|
|---|---|
| Leveys | 120 mm |
| Pituus | 57,2 mm |
| Korkeus | 63,5 mm |
| IP-luokka | IP64 |
| Paino | 0,65 kg |
Hokuyon solid-state 3D laser-skanneri on kehitetty yhteistyössä Lumotiven kanssa.
Kantama: 0,3–10 m (heijastavuus 10 %), näkökenttä: enintään 110° (vaaka) × 80° (pysty).
VCSEL-laseriin perustuva viivalaser skannataan digitaalisesti nestekidepoikkeutuksen (LCM) avulla ilman mekaanisia osia.
LCM-teknologian avulla vaakasuuntainen viivalaser skannataan pystysuunnassa ja vastaanotetaan rivi kerrallaan, mikä vähentää monitiehäiriöitä ja vakauttaa etäisyysmittausta verrattuna TOF-kameroihin. Näkökentän ja resoluution parametreja voidaan muuttaa dynaamisesti ohjelmistoasetusten mukaan.
Ihanteellinen sovelluksiin kuten AMR-ajoneuvot, trukit ja robotit.
LCM on Lumotiven patentoima ainutlaatuinen teknologia.
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!