HOKUYO
UST-sarjan lidarit on saatavilla joko 10 m tai 20 m tunnistusetäisyydellä. LiDAR on pieni, tarkka ja nopea kohteen tunnistamiseen ja paikallistamiseen. UST-sarjan LiDAR lähettää laser sädettä 270° alueelle ja sillä pystyy mittaamaan kohteen kokoa, paikkaa ja suuntaa. Tässä mallissa on Ethernet-liitäntä kommunikointiin.
Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %) |
Skannaus |
|
| Min. tunnistusetäisyys | 0,06 m |
| Max. tunnistusetäisyys | 5 m |
| Skannausnopeus | 25 ms |
| Tunnistuskulma | 270 ° |
| Tarkkuus | ±40 mm |
| Valon tyyppi | Laser (905 nm) Laser class 1 |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Yhteys | Ethernet 100BASE-TX |
Kotelo |
|
|---|---|
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 50 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| IP-luokka | IP65 |
| Paino | 0,13 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini, Polykarbonaatti |
UST-sarjan lidarit on saatavilla joko 10 m tai 20 m tunnistusetäisyydellä. LiDAR on pieni, tarkka ja nopea kohteen tunnistamiseen ja paikallistamiseen. UST-sarjan LiDAR lähettää laser sädettä 270° alueelle ja sillä pystyy mittaamaan kohteen kokoa, paikkaa ja suuntaa. Tässä mallissa on Ethernet-liitäntä kommunikointiin.
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Syöttöjännite | Min. tunnistusetäisyys | Max. tunnistusetäisyys | Skannausnopeus | Tunnistuskulma | Tarkkuus | Valon tyyppi | Yhteys | Leveys | Pituus | Korkeus | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | IP-luokka | Paino | Rungon materiaali | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Skanneri, 0,06-5m, data, Ethernet
Tuotenumero:
UST-05LX
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
5 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 0,06-10m, korkea resoluutio, data, Ethernet
Tuotenumero:
UST-10LX-H01
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
10 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 0,06m-10m, korkea resoluutio, Ethernet
Tuotenumero:
UST-10LX-H02
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
10 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 0,06m-10m, data, Ethernet
Tuotenumero:
UST-10LX
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
10 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Scanner, 0,06-20m, korkea resoluutio, data output, Ethernet
Tuotenumero:
UST-20LX-H01
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
20 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 0,06-20m, data, Ethernet
Tuotenumero:
UST-20LX
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
20 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
Skanneri, 30m, data, Ethernet
Tuotenumero:
UST-30LX
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,05 m
|
30 m
|
25 ms
|
270 °
|
±40 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
Ethernet 100BASE-TX
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-30 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
Valitse tuote listalta.