Skannaus |
|
|---|---|
| Max. tunnistusetäisyys | 25 m |
Kotelo |
|
| Leveys | 65 mm |
| Pituus | 65 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| IP-luokka | IP67 |
| Paino | 500 g |
| Rungon materiaali | Alumiini, Polykarbonaatti |
| Liitin | M12 |
Hyväksynnät |
|
|---|---|
| Hyväksynnät | UL, CE, UKCA, TÜV |
| Valon tyyppi | Laser |
| Käyttöjännite | 9-30 V DC |
| Napaluku | 12 |
| Käyttöliittymä | LGS PRO - configuration tool |
| Tehonkulutus | 5 W |
| Max. ulostulojännite | 50 mA |
| Kuvakulma | 360° |
| Vasteaika | 80ms |
| Mitat (mm) | 65 x 65 x 70 |
| LED-indikointi | Kyllä |
LGS-A10 on teollisuuskäyttöön suunniteltu kompakti ja kestävä laserskanneri. Se soveltuu erinomaisesti AMR- ja AGV-ajoneuvojen (autonomiset mobiilirobotit ja automaattiohjatut ajoneuvot) törmäyksenestoon sekä kohteiden tunnistukseen. Laitteen käyttöönotto on helppoa ja nopeaa LGS-PRO-ohjelmiston avulla.
Järjestelmä tarjoaa luotettavan havaitsemisen myös ulkokäytössä digitaalisilla I/O-liitännöillä sekä tarkan mittausdatan Ethernet UDP -yhteyden kautta.
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!