HOKUYO
UST-sarjan lidareissa on laaja tunnistusalue ja nopea vasteaika. UST-sarjan lidarit ovat pienimpiä ja kevyimpiä sarallaan. Tunnistettavan kohteen etäisyyttä mitataan Time of Flight (TOF) -periaatteella. Pulssitettua lasersädettä lähetetään 270° kulman alueella. LiDAR ohjelmoidaan Area Designer -ohjelmalla, johon voidaan piirtää tunnistusalueet. Lidarissa on maksimissaan 31 aluetta, johon voidaan konfiguroida kolme ulostuloa. Kun LiDAR tunnistaa kohteen alueella, sen alueen ulostulon tila muuttuu OFF-tilaan. UST-sarjan skannereissa on myös synkronointitoiminto, jolla voidaan liittää lidarit yhteen (Master, Slave). Tällä vältytään siltä, että lidarit eivät häiritse toisiaan.
Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %) |
Skannaus |
|
| Min. tunnistusetäisyys | 0,06 m |
| Max. tunnistusetäisyys | 5 m |
| Skannausnopeus | 25 ms |
| Tunnistuskulma | 270 ° |
| Tarkkuus | 60-5000 mm ±40 mm |
| Pienin tunnistettava kohde | 130 mm |
| Valon tyyppi | Laser (905 nm) Laser class 1 |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Reaktioaika | 66 ms |
| Lähtö | Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälyty, 5 synkronointi |
| Tulo | Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Yhteys | USB/RS422 |
Kotelo |
|
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 50 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| IP-luokka | IP65 |
| Paino | 0,13 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini, Polykarbonaatti |
UST-sarjan lidareissa on laaja tunnistusalue ja nopea vasteaika. UST-sarjan lidarit ovat pienimpiä ja kevyimpiä sarallaan. Tunnistettavan kohteen etäisyyttä mitataan Time of Flight (TOF) -periaatteella. Pulssitettua lasersädettä lähetetään 270° kulman alueella. LiDAR ohjelmoidaan Area Designer -ohjelmalla, johon voidaan piirtää tunnistusalueet. Lidarissa on maksimissaan 31 aluetta, johon voidaan konfiguroida kolme ulostuloa. Kun LiDAR tunnistaa kohteen alueella, sen alueen ulostulon tila muuttuu OFF-tilaan. UST-sarjan skannereissa on myös synkronointitoiminto, jolla voidaan liittää lidarit yhteen (Master, Slave). Tällä vältytään siltä, että lidarit eivät häiritse toisiaan.
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Syöttöjännite | Min. tunnistusetäisyys | Max. tunnistusetäisyys | Skannausnopeus | Tunnistuskulma | Tarkkuus | Pienin tunnistettava kohde | Valon tyyppi | Reaktioaika | Lähtö | Tulo | Yhteys | Leveys | Pituus | Korkeus | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | IP-luokka | Paino | Rungon materiaali | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Laserskanneri, tunnistava, 5m, USB, RS422, NPN
Tuotenumero:
UST-05LA
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
5 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-5000 mm ±40 mm
|
130 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälyty, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB/RS422
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Laserskanneri, tunnistava, 5m, USB, NPN
Tuotenumero:
UST-05LN
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
5 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-5000 mm ±40 mm
|
130 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälytys, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Laserskanneri, tunnistava, 5m, USB, PNP
Tuotenumero:
UST-05LNP
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
5 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-5000 mm ±40 mm
|
130 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 PNP, 4 hälytys, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 10m, tunnistava, USB/RS422, NPN
Tuotenumero:
UST-10LN
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
10 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-10000 mm ±40 mm
|
130 mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälytys, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB/RS422
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 20m, tunnistava, korkea resoluutio, Ethernet, NPN
Tuotenumero:
UST-20LN-H01
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
20 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-20000 mm ±40 mm
|
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälytys, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB/RS422
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
|
Skanneri, 20m, tunnistava, USB/RS422, NPN
Tuotenumero:
UST-20LN
Kopioitu!
|
12 V DC/24 V DC (10-30 V DC rippel: max 10 %)
|
0,06 m
|
20 m
|
25 ms
|
270 °
|
60-20000 mm ±40 mm
|
350mm
|
Laser (905 nm) Laser class 1
|
66 ms
|
Ulostulo 1, 2 ja 3 NPN, 4 hälytys, 5 synkronointi
|
Sisääntulo 1-5 alueen vaihto, 6 synkronointi
|
USB/RS422
|
50 mm
|
50 mm
|
70 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,13 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
Valitse tuote listalta.