HOKUYO
UXM-sarjan lidareissa on pitkät tunnistusetäisyydet aina 80 m asti. Lidareissa on parempi tarkkuus ja resoluutio. UXM-sarjan LiDAR lähettää lasersädettä 190° alueelle ja laskee koordinaatit tunnistettavasta kohteesta ja sen askelkulmasta ja tunnistaa näin kohteet. Etäisyystiedot saadaan käyttämällä SCIP-viestintäprotokollaa lidarilta. UXM-sarjan lidaria on myös saatavana sisäisellä lämmityksellä, jolloin lidaria voidaan käyttää luotettavasti ulkona. Lämmitys menee automaatisesti päälle kun lämpötila lidarin sisällä on alle 0°.
Syöttö |
|
|---|---|
| Min. syöttöjännite DC | 10 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
| Virrankulutus | 1,25 A |
Skannaus |
|
| Min. tunnistusetäisyys | 0,1 m |
| Max. tunnistusetäisyys | 80 m |
| Skannausnopeus | 50 ms |
| Tunnistuskulma | 190 ° |
| Tarkkuus | Musta kohde 10% heijastavuus: 0,1-15 m ±30 mm, 15-30 m ±50 mm |
| Pienin tunnistettava kohde | Ø 33 mm (5 m), Ø 65 mm (10 m), Ø 200 mm (30 m) |
| Optiikka | Laser (905 nm ) Laser luokka 1 |
| Valon tyyppi | Laser (905 nm) Laser luokka 1 |
| Laserluokka | Class 1 |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
|---|---|
| Lähtö | 6xulostulo:1-3 alueet (NPN), Synkronointi master ulostulo, synkronointi ulostulo, vikaantumis ulostulo |
| Tulo | 5xsisääntulo: 1-4 alueen vaihto, synkronointi |
| Yhteys | Ethernet 100BASE-TX |
Kotelo |
|
| Leveys | 126 mm |
| Pituus | 124 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Min. käyttölämpötila | -30 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| IP-luokka | IP67 |
| Paino | 1,2 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini, Polykarbonaatti |
UXM-sarjan lidareissa on pitkät tunnistusetäisyydet aina 80 m asti. Lidareissa on parempi tarkkuus ja resoluutio. UXM-sarjan LiDAR lähettää lasersädettä 190° alueelle ja laskee koordinaatit tunnistettavasta kohteesta ja sen askelkulmasta ja tunnistaa näin kohteet. Etäisyystiedot saadaan käyttämällä SCIP-viestintäprotokollaa lidarilta. UXM-sarjan lidaria on myös saatavana sisäisellä lämmityksellä, jolloin lidaria voidaan käyttää luotettavasti ulkona. Lämmitys menee automaatisesti päälle kun lämpötila lidarin sisällä on alle 0°.
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Min. syöttöjännite DC | Max. syöttöjännite DC | Virrankulutus | Min. tunnistusetäisyys | Max. tunnistusetäisyys | Skannausnopeus | Tunnistuskulma | Tarkkuus | Pienin tunnistettava kohde | Optiikka | Valon tyyppi | Laserluokka | Lähtö | Tulo | Yhteys | Leveys | Pituus | Korkeus | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | IP-luokka | Paino | Rungon materiaali | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skanneri, 30m/80m, tunnistava, vaihdettava linssi, NPN, Ethernet
Tuotenumero:
UXM-30LAH-EHA
Kopioitu!
|
10 V DC
|
30 V DC
|
1,25 A
|
0,1 m
|
80 m
|
50 ms
|
190 °
|
Musta kohde 10% heijastavuus: 0,1-15 m ±30 mm, 15-30 m ±50 mm
|
Ø 33 mm (5 m), Ø 65 mm (10 m), Ø 200 mm (30 m)
|
Laser (905 nm ) Laser luokka 1
|
Laser (905 nm) Laser luokka 1
|
Class 1
|
6xulostulo:1-3 alueet (NPN), Synkronointi master ulostulo, synkronointi ulostulo, vikaantumis ulostulo
|
5xsisääntulo: 1-4 alueen vaihto, synkronointi
|
Ethernet 100BASE-TX
|
126 mm
|
124 mm
|
150 mm
|
-30 °C
|
50 °C
|
IP67
|
1,2 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
Laserskanneri, tunnistava, 30m, Ethernet, NPN, lämmitettävä
Tuotenumero:
UXM-30LAH-EWA
Kopioitu!
|
10 V DC
|
30 V DC
|
1,25 A
|
0,1 m
|
80 m
|
50 ms
|
190 °
|
Musta kohde 10% heijastavuus: 0,1-15 m ±30 mm, 15-30 m ±50 mm
|
Ø 33 mm (5 m), Ø 65 mm (10 m), Ø 200 mm (30 m)
|
Laser (905 nm ) Laser luokka 1
|
Laser (905 nm) Laser luokka 1
|
Class 1
|
6xulostulo:1-3 alueet (NPN), Synkronointi master ulostulo, synkronointi ulostulo, vikaantumis ulostulo
|
5xsisääntulo: 1-4 alueen vaihto, synkronointi
|
Ethernet 100BASE-TX
|
126 mm
|
124 mm
|
150 mm
|
-30 °C
|
50 °C
|
IP67
|
1,2 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
||
Laserskanneri, tunnistava, 30m, USB, NPN
Tuotenumero:
UXM-30LN-PW
Kopioitu!
|
10 V DC
|
30 V DC
|
0,6 A
|
0,1 m
|
30 m
|
50 ms
|
190 °
|
Musta kohde 10% heijastavuus: 10-30m ±100 mm
|
Ø 65 mm (5 m), Ø 130mm (10 m), Ø 400 mm (30 m)
|
Laser (905 nm ) Laser luokka 1
|
Laser (905 nm) Laser luokka 1
|
Class 1
|
4xulostulo:1-3 alueet (NPN), error ulostulo
|
4xsisääntulo: 1-4 alueen vaihto
|
USB
|
126 mm
|
124 mm
|
150 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP67
|
0,8 kg
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
Valitse tuote listalta.