Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 24 Vdc ±20% |
Skannaus |
|
| Toimintamoodit | Standalone |
| Varoitusvyöhyke max. | 40 m |
| Avauskulma | 275 ° |
| Kulmaresoluutio | 0,1 ° |
| Laserluokka | Class 1 |
Kotelo |
|
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Paino | 1500 g |
| Rungon materiaali | Alumiini, Polykarbonaatti |
Turva-arvot ja hyväksynnät |
|
| Tyyppi | 3, EN 61496-1 mukaan |
| PL | D (EN ISO 13849-1) |
| SIL | 2 (IEC 61508) |
| MTTFd | 61 vuotta |
| SFF | 97.58 % |
| Turvavyöhykkeen toiminta-alue | 3 m |
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Syöttöjännite | Toimintamoodit | Varoitusvyöhyke max. | Avauskulma | Kulmaresoluutio | Laserluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Min. varastointilämpötila | Max. varastointilämpötila | IP-luokka | Paino | Rungon materiaali | Liitin | Tyyppi | PL | SIL | MTTFd | SFF | Turvavyöhykkeen toiminta-alue | Extratoiminnot | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Tuotenumero:
SLS-SA3-08
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Standalone
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
3 m
|
|
|
||
|
Turvalaserskanneri, 5,5m
Tuotenumero:
SLS-SA5-08
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Standalone
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
5,5 m
|
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-M3-0812-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Master
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
M12 8-napainen tai M12 12-napainen
|
3 (EN 61496-1)
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
|
3 m
|
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-M3-1708-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Master
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
M12 17-napainen tai M12 8-napainen
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
3 m
|
|
|
||
|
Turvalaserskanneri 5,5m 10 zone, Master
Tuotenumero:
SLS-M5-0812-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Master
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
M12 8-napainen tai M12 12-napainen
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
5,5 m
|
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-M5-1708-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Master
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
M12 17-napainen tai M12 8-napainen
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
5,5 m
|
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-M5-E-1708-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Master
|
40 m
|
275 °
|
0,1 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
M12 17-napainen tai M12 8-napainen
|
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
5,5 m
|
pulssianturi sisääntulo
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-R3-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Slave
|
40 m
|
275 °
|
0,5 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
Ei liitintä
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
3 m
|
|
|
||
|
Tuotenumero:
SLS-R5-E
Kopioitu!
|
24 Vdc ±20%
|
Slave
|
40 m
|
275 °
|
0,5 °
|
Class 1
|
-10 °C
|
50 °C
|
-20 °C
|
70 °C
|
IP65
|
1500 g
|
Alumiini, Polykarbonaatti
|
Ei liitintä
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
D (EN ISO 13849-1)
|
2 (IEC 61508)
|
61 vuotta
|
97.58 %
|
5,5 m
|
|
|
Valitse tuote listalta.