DATASENSING
Datalogicin luminesenssianturi lähettää UV-valoa ja vastaanottaa heijastuksen fluorisoivasta värimerkistä. Tämä teknologia mahdollistaa mm. värimerkin tunnistuksen kohteesta, jota ihmissilmä ei näe ja tunnistus on varma myös vaikeissa kohteissa esim. lasi. Hyviä käyttökohteita on mm. lääke-, kosmetiikka-, puu- ja tekstiiliteollisuudessa.
9 mm standardi linssi | 22 mm standardi linssi |
|
|
40 mm standardi linssi |
|
|
|
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Luminesenssi |
| Max. etäisyys | 20 mm |
| Min. etäisyys | 10 mm |
| Käyttöjännite | 15-30 V DC |
| Ulostulo | NPN, PNP |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 5-napainen |
| Valon tyyppi | LED |
| Paino | 180 g |
| Valon tyyppi | UV LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 31 x 81 x 58 |
| Reaktioaika | 0,25 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | Lasi |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,05 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -20 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Herkkyysasetus | Kyllä |
Datalogicin luminesenssianturi lähettää UV-valoa ja vastaanottaa heijastuksen fluorisoivasta värimerkistä. Tämä teknologia mahdollistaa mm. värimerkin tunnistuksen kohteesta, jota ihmissilmä ei näe ja tunnistus on varma myös vaikeissa kohteissa esim. lasi. Hyviä käyttökohteita on mm. lääke-, kosmetiikka-, puu- ja tekstiiliteollisuudessa.
9 mm standardi linssi | 22 mm standardi linssi |
|
|
40 mm standardi linssi |
|
|
|
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Luminesenssianturi, 10-20mm, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
LD46-UL-715
Kopioitu!
|
Luminesenssi
|
20 mm
|
10 mm
|
15-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen
|
LED
|
180 g
|
UV LED
|
0,25 ms
|
0,05 A
|
|
||
Luminesenssianturi, 20-40mm, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
LD46-UL-755
Kopioitu!
|
Luminesenssi
|
40 mm
|
20 mm
|
15-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen
|
LED
|
180 g
|
UV LED
|
0,25 ms
|
0,05 A
|
|
||
Luminesenssianturi, 30-50mm, PNP/NPN, liitin
Tuotenumero:
LD46-UL-735
Kopioitu!
|
Luminesenssi
|
50 mm
|
30 mm
|
15-30 V DC
|
NPN, PNP
|
M12-liitin, 5-napainen
|
LED
|
180 g
|
UV LED
|
0,25 ms
|
0,05 A
|
|
Valitse tuote listalta.