DATASENSING
Datalogicin turvarele CSME on edullinen ja helppokytkentäinen turvarele, jota voidaan käyttää yhdessä mm. SG-sarjan turvavaloverhojen kanssa, joissa on EDM-valvonta.
CSME turvareleellä saadaan edullisesti muutettua turvavaloverhon OSSD (PNP) turvaulostulot potentiaalivapaiksi turvarelekoskettimiksi (3 NO).
EDM (External Device Monitoring) eli ulkoisten koskettimien valvonta on pakollinen, koska CSME turvareleessä ei ole omaa valvontaa. Näin siis turvalaite valvoo CSME turvareleen koskettimien tilaa.
Koska CSME turvareleessä ei ole kuittausmahdollisuutta, on kuittaus otettava käyttöön turvalaitteelta.
Tiedot |
|
|---|---|
| Mitat (mm) | 91 x 99 x 22.5 mm |
| Tehonkulutus | <2 W max. |
| Syöttöjännite | 24 V DC |
| Vasteaika | 40 ms |
| Toleranssi | ± 15 % |
| Paino | 200 g |
| Max. kytkentävirta | 6 A |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. kytkentäjännite | 230/240 V AC, 300 VDC |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Kotelon IP-luokka | IP40 |
| Kotelon materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Asennus | DIN-kiskoon |
| Turvaulostulo | 3 NO turvaulostuloa + 1 NC kontakti EDM-valvonnalle |
Datalogicin turvarele CSME on edullinen ja helppokytkentäinen turvarele, jota voidaan käyttää yhdessä mm. SG-sarjan turvavaloverhojen kanssa, joissa on EDM-valvonta.
CSME turvareleellä saadaan edullisesti muutettua turvavaloverhon OSSD (PNP) turvaulostulot potentiaalivapaiksi turvarelekoskettimiksi (3 NO).
EDM (External Device Monitoring) eli ulkoisten koskettimien valvonta on pakollinen, koska CSME turvareleessä ei ole omaa valvontaa. Näin siis turvalaite valvoo CSME turvareleen koskettimien tilaa.
Koska CSME turvareleessä ei ole kuittausmahdollisuutta, on kuittaus otettava käyttöön turvalaitteelta.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.