DATASENSING
Datalogicin valvontayksikössä SG-BWS-T4 on perustoiminnot kuten turvaulostulot (PNP), kuittausvalinta (autom/manual) sekä EDM-valvonta.
Jos tarve on potentiaalivapaille koskettimille, on valikoimassamme mm. Datalogicin CSME turvarele.
SG-BWS-T4 yksikköön voidaan kytkeä 1-4 turvavalokennoparia (lähetin+vastaanotin).
Soveltuvat turvavalokennot ovat Datalogicin S5-ST, SL5-ST ja S300-ST sarjat.
Tilan indikointi on toteutettu 7-segmenttinäytöllä.
SG-BWS-T4 valvontayksikkö täyttää standardien EN ISO 13849-1 and EN 62061 Tyypin 4 sekä PL e tason vaatimukset.
Kotelon leveys on vain 22,5mm ja liittimet ovat irrotettavia.
Sovellusesimerkkejä
Kehontunnistus 1-4 sädettä | Oven valvonta |
|
|
Syöttöjännite | 24 V DC |
Toleranssi | +- 15 % |
Max. tehonkulutus | 2.1 W max |
Turvaulostulot (OSSD) | Transistori 2 x PNP |
Max. virta (OSSD) | 0,5 A / ulostulo PNP |
Vasteaika | 29 ms |
Tilan indikointi | 3 x LED, 7 segmentti LED näyttö |
Kotelointiluokka | IP20 |
Toimintaläpötila | 0 °C...+55 °C |
Varastointilämpötila | -25 °C...+70 °C |
Kotelon materiaali | Nylon PA66 |
Paino | 125 g |
Turvaluokka | 4 standardin EN 954-1 mukaan |
PL | e standardin EN ISO 13849-1 mukaan |
SIL | 3 standardin EN IEC 62061 mukaan |
PFHd | 1,60E-09 |
T1 (Elinikä vuosissa) | 20 |
MTTFd (vuosissa) | 545 |
DC | 99,00 % |
SFF | 99,37 % |
Hyväksynnät |
|

Liittimet
Toiminto | Liitin | Kytkentä |
V DC | 1 | 24 V DC (syöttö) |
Tiedot |
|
|---|---|
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, cULus, TÜV |
| Tehonkulutus | 2,1 W max |
| PL | e (EN ISO 13849-1) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| SIL | 3 (EN IEC 62061) |
| Jännitetoleranssi | ±15 % |
| T1 (Elinikä vuosina) | 20 |
| Max. kaapelipituus | 50 m |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | EMC, LVD, MD |
| Max. kytkentävirta | 0,5 A |
| DC | 99 % |
| MTTFd | 201 vuotta |
Datalogicin valvontayksikössä SG-BWS-T4 on perustoiminnot kuten turvaulostulot (PNP), kuittausvalinta (autom/manual) sekä EDM-valvonta.
Jos tarve on potentiaalivapaille koskettimille, on valikoimassamme mm. Datalogicin CSME turvarele.
SG-BWS-T4 yksikköön voidaan kytkeä 1-4 turvavalokennoparia (lähetin+vastaanotin).
Soveltuvat turvavalokennot ovat Datalogicin S5-ST, SL5-ST ja S300-ST sarjat.
Tilan indikointi on toteutettu 7-segmenttinäytöllä.
SG-BWS-T4 valvontayksikkö täyttää standardien EN ISO 13849-1 and EN 62061 Tyypin 4 sekä PL e tason vaatimukset.
Kotelon leveys on vain 22,5mm ja liittimet ovat irrotettavia.
Sovellusesimerkkejä
Kehontunnistus 1-4 sädettä | Oven valvonta |
|
|
Syöttöjännite | 24 V DC |
Toleranssi | +- 15 % |
Max. tehonkulutus | 2.1 W max |
Turvaulostulot (OSSD) | Transistori 2 x PNP |
Max. virta (OSSD) | 0,5 A / ulostulo PNP |
Vasteaika | 29 ms |
Tilan indikointi | 3 x LED, 7 segmentti LED näyttö |
Kotelointiluokka | IP20 |
Toimintaläpötila | 0 °C...+55 °C |
Varastointilämpötila | -25 °C...+70 °C |
Kotelon materiaali | Nylon PA66 |
Paino | 125 g |
Turvaluokka | 4 standardin EN 954-1 mukaan |
PL | e standardin EN ISO 13849-1 mukaan |
SIL | 3 standardin EN IEC 62061 mukaan |
PFHd | 1,60E-09 |
T1 (Elinikä vuosissa) | 20 |
MTTFd (vuosissa) | 545 |
DC | 99,00 % |
SFF | 99,37 % |
Hyväksynnät |
|

Liittimet
Toiminto | Liitin | Kytkentä |
V DC | 1 | 24 V DC (syöttö) |
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.