Tiedot |
|
|---|---|
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Toiminta | Automaattinen restart |
| IP-luokka | IP65, IP67 |
| Reaktioaika | 15 ms |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Materiaali | Alumiini |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -30 °C |
| Max. varastointilämpötila | 55 °C |
| Min. varastointilämpötila | -30 °C |
| Tunnistusetäisyys | 0,5-8 m |
| Suojauskorkeus | 500 mm |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| PL | e |
| SIL | 3 |
| Jännitetoleranssi | ± 20% |
| Iskunkestävyys | 25g x 6 ms x 600 |
| Tyyppi | 4 |
| Paino | 1.4 Kg/mt (single bar) |
| Kaapeliliitäntä, vastaanotin | M12-4/5 napainen |
| Kaapeliliitäntä, lähetin | M12-4/5 napainen |
| Max. kaapelipituus | 30 m |
| Säteiden lukumäärä | 2 |
| Turvaulostulo | 2 OSSD |
Datalogic turvavalopuomi SH4 active-Passiveon ideaalinen ratkaisu kehontunnistukseen lyhyille etäisyyksille, kun toista puolta ei pystytä helposti kaapeloimaan. Mallit koostuvat aktiivisesta ja passiivisesta (peili)yksiköstä.
Aktiivisessa yksikössä on lähetin ja vastaanotin, säde kiertää passiivisen yksikön (peili) kautta ja näin kaapelointia ei tarvita passiiviselle yksikölle lainkaan. Nykyaikaisen muovipeilitekniikan ansiosta tunnistusetäisyys on 8 m. Reflector-sarjan turvavalopuomit ovat saatavilla 2, 3 ja 4 -säteisinä versioina ja valvontakorkeudet ovat vastaavasti 500, 800, 900 ja 1200 mm.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Käyttöjännite | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
SH4 Body Base, Active-Passive, 2-säteinen, 500m
Tuotenumero:
SH4-2-0500-B-AP-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Base, Active-Passive, 3-säteinen, 800m
Tuotenumero:
SH4-3-0800-B-AP-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Base, Active-Passive, 4-säteinen, 900m
Tuotenumero:
SH4-4-0900-B-AP-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Base, Active-Passive, 4-säteinen, 1200m
Tuotenumero:
SH4-4-1200-B-AP-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Standard Muting, Active-Passive, 2-säteinen, 500m
Tuotenumero:
SH4-2-0500-SM-AP-8
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Standard Muting, Active-Passive, 3-säteinen, 800m
Tuotenumero:
SH4-3-0800-SM-AP-8
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Standard Muting, Active-Passive, 4-säteinen, 900m
Tuotenumero:
SH4-4-0900-SM-AP-8
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Standard Muting, Active-Passive, 4-säteinen, 1200m
Tuotenumero:
SH4-4-1200-SM-AP-8
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Advanced, Active-Passive, 2-säteinen, 500m
Tuotenumero:
SH4-2-0500-A-AP-12-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Advanced, Active-Passive, 3-säteinen, 800m
Tuotenumero:
SH4-3-0800-A-AP-12-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Advanced, Active-Passive, 4-säteinen, 900m
Tuotenumero:
SH4-4-0900-A-AP-12-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
SH4 Body Advanced, Active-Passive, 4-säteinen, 1200m
Tuotenumero:
SH4-4-1200-A-AP-12-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
Valitse tuote listalta.