DATASENSING
Datasensing SH4-BASE-BODY
BASE-malli yksinkertaisiin tunnistussovelluksiin. Liitäntä 4-napaisilla M12 liitoskaapeilla.
Turvavalopuomit aina 70m toimintamatkaan asti.
Selkeällä ja kirkkaalla LED indikoinnilla säätö ja asennus helppoa.
Havaintokyky kehontunnistus:
- 2-säteinen, 500mm
- 3-säteinen, 800mm
- 4-säteinen, 900mm ja 1200mm
Toimintaetäisyys:
0,5-15m (default); tai 5-70m (valittavissa kaapeloinnilla)
Tiedot |
|
|---|---|
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Toiminta | Automaattinen restart |
| IP-luokka | IP65, IP67 |
| Reaktioaika | 12 ms |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Tunnistusetäisyys | 15 / 70m |
| Suojauskorkeus | 500 mm |
| PL | e |
| SIL | 3 |
| Jännitetoleranssi | ± 20% |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Iskunkestävyys | 25g x 6 ms x 600 |
| Tyyppi | 4 |
| Paino | 1.4 Kg/mt (single bar) |
| Kaapeliliitäntä, vastaanotin | M12-4/5 napainen |
| Kaapeliliitäntä, lähetin | M12-4/5 napainen |
| MTTFd | 43 vuotta |
| Säteiden lukumäärä | 2 |
| Turvaulostulo | 2 OSSD |
Datasensing SH4-BASE-BODY
BASE-malli yksinkertaisiin tunnistussovelluksiin. Liitäntä 4-napaisilla M12 liitoskaapeilla.
Turvavalopuomit aina 70m toimintamatkaan asti.
Selkeällä ja kirkkaalla LED indikoinnilla säätö ja asennus helppoa.
Havaintokyky kehontunnistus:
- 2-säteinen, 500mm
- 3-säteinen, 800mm
- 4-säteinen, 900mm ja 1200mm
Toimintaetäisyys:
0,5-15m (default); tai 5-70m (valittavissa kaapeloinnilla)
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Käyttöjännite | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
SH Body Basic, 2-säteinen, 500 mm/70 m
Tuotenumero:
SH4-2-0500-B-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
12 ms
|
|
||
|
SH Body Basic, 3-säteinen, 800 mm/70 m
Tuotenumero:
SH4-3-0800-B-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
|
SH Body Basic, 4-säteinen, 900 mm/70 m
Tuotenumero:
SH4-4-0900-B-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
||
|
SH Body Basic, 4-säteinen, 1200 mm/70 m
Tuotenumero:
SH4-4-1200-B-5
Kopioitu!
|
24 V DC
|
15 ms
|
|
Valitse tuote listalta.