DATASENSING
Datasensing -Body Big turvavaloverho käsisuojaukseen, kantama jopa 60 metriä.
SG Body Big -turvavaloverhossa on 7-segmenttinen näyttö, "Alignment mode" kohdistamisen helpottamiseksi ja useita erilaisia kiinnityskulmia, jotka tekevät siitä sopivan useimpiin teollisuuden sovelluksiin.
Valoverho on saatavana tyyppinä 4, PLe (EN ISO 13849-1) ja SIL3 (EN 62061).
SG Body Big turvavaloverhossa on sisäänrakennettu valvottu kuittaus, tulo ulkoisten koskettimien valvontaan (esim. kontaktori) ja kaksi OSSD-lähtöä.
Tämä tarkoittaa, että SG Body Big voi toimia "erillisenä" eikä se tarvitse mitään erityistä valvontayksikköä/turvarelettä.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Reaktioaika | 21 ms |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, cULus, TÜV |
| Toimintaetäisyys | 6-60 m |
| Max. tehonkulutus | Lähetin 2,5 W, vastaanotin 4 W (ilman kuormaa) |
| Syöttöjännite | 24 V DC, stabiloitu |
| PL | e (EN ISO 13849-1) |
| SFF | 98,90 % |
| SIL | 3 (EN IEC 62061) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Suojaus | 660 mm |
| Jännitetoleranssi | ±20 % |
| Turvaulostulot | 2 x OSSD |
| T1 (Elinikä vuosina) | 20 |
| Kaapeliliitäntä, vastaanotin | M12, 8-napainen, suojattu |
| Kaapeliliitäntä, lähetin | M12, 5-napainen, suojattu |
| Max. kaapelipituus | 70 m |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | EMC, LVD, MD |
| Max. kytkentävirta | 0,5 A |
| DC | 99 % |
| Extratoiminnot | EDM + kuittaus |
| MTTFd | 98 vuotta |
| Säteiden lukumäärä | 33 |
Datasensing -Body Big turvavaloverho käsisuojaukseen, kantama jopa 60 metriä.
SG Body Big -turvavaloverhossa on 7-segmenttinen näyttö, "Alignment mode" kohdistamisen helpottamiseksi ja useita erilaisia kiinnityskulmia, jotka tekevät siitä sopivan useimpiin teollisuuden sovelluksiin.
Valoverho on saatavana tyyppinä 4, PLe (EN ISO 13849-1) ja SIL3 (EN 62061).
SG Body Big turvavaloverhossa on sisäänrakennettu valvottu kuittaus, tulo ulkoisten koskettimien valvontaan (esim. kontaktori) ja kaksi OSSD-lähtöä.
Tämä tarkoittaa, että SG Body Big voi toimia "erillisenä" eikä se tarvitse mitään erityistä valvontayksikköä/turvarelettä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Turvavaloverho, 600/40 mm/6-60 m, EDM, BIG base
Tuotenumero:
SG4-40-060-OO-E
Kopioitu!
|
21 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 900/40 mm/6-60 m, EDM, BIG base
Tuotenumero:
SG4-40-090-OO-E
Kopioitu!
|
24 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1200/40 mm/6-60 m, EDM, BIG base
Tuotenumero:
SG4-40-120-OO-E
Kopioitu!
|
27 ms
|
|
Valitse tuote listalta.