DATASENSING
Datalogic turvavaloverhot SG2-B 50 ja SG2-B 90 ovat pääosin tarkoitettu läsnäolonvalvontaan. Läsnäolonvalvonnassa turvavaloverho asennetaan yleensä vaakatasoon alle metrin korkeudelle lattiapinnasta, näin saadaan valvottua esim. vaarallisen koneen edustaa.
Vaakaan asennetuilla turvavaloverhoilla voidaan korvata mm. turvamatto.
Turvaetäisyys on suhteessa mm. asennuskorkeuteen. Katso osio "Yleistä optisista turvalaitteista, asennus"
SG2 turvavaloverhot ovat Tyypin 2 ja tason PL c turvalaitteita, standardien EN ISO 13849-1 ja EN 62061 mukaan.
SG2-B 50/90 Base turvavaloverhossa on perustoiminnot sisältäen 2 PNP turvaulostuloa ja testi-inputin. Jos on tarve potentiaalivapaille koskettimille, on valikoimassamme mm. Duelcon NST-2004 turvarele.
SG2-50/90 Base sarjan turvavaloverhojen toimitus sisältää asennuskiinnikkeet (ST-KSTD-SE).
SG2 B -sarjan turvavaloverhot saatavilla myös resoluutiolla 30 mm.
Datalogic myöntää 3 vuoden takuun turvavalopuomeille ja turvavaloverhoille.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Reaktioaika | 9 ms |
| LED-indikointi | 6 x LED |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Hyväksynnät | CE, cULus, TÜV |
| Toimintaetäisyys | 0,2-19 m |
| Suojauskorkeus | 300 mm |
| Max. tehonkulutus | Lähetin 2W, Vastaanotin 3,5W (ilman kuormaa) |
| Syöttöjännite | 24 V DC, stabiloitu |
| PL | c (EN ISO 13849-1) |
| SIL | 1 (EN IEC 62061) |
| Jännitetoleranssi | ±20 % |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Turvaulostulot | 2 x OSSD |
| T1 (Elinikä vuosina) | 20 |
| Tyyppi | 2 |
| Kaapeliliitäntä, vastaanotin | M12, 5-napainen |
| Kaapeliliitäntä, lähetin | M12, 4-napainen |
| Max. kaapelipituus | 50 m |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | EMC, LVD, MD |
| Max. kytkentävirta | 0,5 A |
| DC | 97,50 % |
| Extratoiminnot | Reset, Testi |
| MTTFd | 273 vuotta |
| Säteiden lukumäärä | 9 |
Datalogic turvavaloverhot SG2-B 50 ja SG2-B 90 ovat pääosin tarkoitettu läsnäolonvalvontaan. Läsnäolonvalvonnassa turvavaloverho asennetaan yleensä vaakatasoon alle metrin korkeudelle lattiapinnasta, näin saadaan valvottua esim. vaarallisen koneen edustaa.
Vaakaan asennetuilla turvavaloverhoilla voidaan korvata mm. turvamatto.
Turvaetäisyys on suhteessa mm. asennuskorkeuteen. Katso osio "Yleistä optisista turvalaitteista, asennus"
SG2 turvavaloverhot ovat Tyypin 2 ja tason PL c turvalaitteita, standardien EN ISO 13849-1 ja EN 62061 mukaan.
SG2-B 50/90 Base turvavaloverhossa on perustoiminnot sisältäen 2 PNP turvaulostuloa ja testi-inputin. Jos on tarve potentiaalivapaille koskettimille, on valikoimassamme mm. Duelcon NST-2004 turvarele.
SG2-50/90 Base sarjan turvavaloverhojen toimitus sisältää asennuskiinnikkeet (ST-KSTD-SE).
SG2 B -sarjan turvavaloverhot saatavilla myös resoluutiolla 30 mm.
Datalogic myöntää 3 vuoden takuun turvavalopuomeille ja turvavaloverhoille.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Turvavaloverho, 300/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-030-OO-X
Kopioitu!
|
9 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 450/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-045-OO-X
Kopioitu!
|
10 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 600/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-060-OO-X
Kopioitu!
|
11 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 750/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-075-OO-X
Kopioitu!
|
12 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 900/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-090-OO-X
Kopioitu!
|
14 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1050/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-105-OO-X
Kopioitu!
|
15 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1200/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-120-OO-X
Kopioitu!
|
16 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1350/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-135-OO-X
Kopioitu!
|
17 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1500/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-150-OO-X
Kopioitu!
|
18 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1650/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-165-OO-X
Kopioitu!
|
19 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1800/50 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-50-180-OO-X
Kopioitu!
|
20 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 300/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-030-OO-X
Kopioitu!
|
9 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 450/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-045-OO-X
Kopioitu!
|
10 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 600/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-060-OO-X
Kopioitu!
|
11 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 750/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-075-OO-X
Kopioitu!
|
12 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 900/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-090-OO-X
Kopioitu!
|
13 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1050/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-105-OO-X
Kopioitu!
|
14 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1200/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-120-OO-X
Kopioitu!
|
15 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1350/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-135-OO-X
Kopioitu!
|
16 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1500/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-150-OO-X
Kopioitu!
|
17 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1650/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-165-OO-X
Kopioitu!
|
18 ms
|
|
||
|
Turvavaloverho, 1800/90 mm/0,2-19 m, base
Tuotenumero:
SG2-90-180-OO-X
Kopioitu!
|
19 ms
|
|
Valitse tuote listalta.