Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 24V DC |
| Toleranssi | ±10% |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Turvaulostulo NO | 4 |
Kotelo |
|
| Leveys | 22,5 mm |
| Kotelon IP-luokka | IP40 |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
Turva-arvot ja hyväksynnät |
|
| Turvaluokka | 4 |
| PL | e |
| Mekaaninen elinikä | >10 milj. |
![]()

EU-2001 laajennusyksikköä käytetään lisäämään turvareleen turvaulostuloja. Kapeassa EU-2001 laajennusyksikössä on heti toimivat turvaulostulot. Useita laajennusyksiköitä voidaan kytkeä samaan turvareleeseen. Ilman kytkentää turvareleeseen laajennusyksiköt eivät täytä turvamääräyksiä.
EN ISO 13849-1 |
Turvaluokka = 4 |
PL = e |
MTTFd= 747,69 vuotta |
T10d= MTTFdx 0,1 |
EN ISO 13849-1 PL ja MTTFd perustuvat allaoleviin arvoihin: |
dop= 365 d |
hop= 24 h |
nop= 12 |
Load = AC15, 5 A / DC13, 5 A |
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!