DUELCO
Tuotekuvaus
Duelcon NST-2008F on tarkoitettu HS-painikkeiden ja turvarajojen valvontaan.
Hätäseispiirin virtarajoituksen (max. 100mA) ansiosta NST-2008F soveltuu hyvin turvamagneettikytkimien valvontaa.
Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 24 V DC |
| Toleranssi | ± 10 % |
| Tehonkulutus | 1,5 W |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Turvaulostulo NO | 3 NO |
| Signaaliulostulo NC | 1 NC |
Kotelo |
|
| Kotelon IP-luokka | IP40 |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Asennus | Din-kisko |
Turva-arvot ja hyväksynnät |
|
| Turvaluokka | 4 |
| PL | e |
Tuotekuvaus
Duelcon NST-2008F on tarkoitettu HS-painikkeiden ja turvarajojen valvontaan.
Hätäseispiirin virtarajoituksen (max. 100mA) ansiosta NST-2008F soveltuu hyvin turvamagneettikytkimien valvontaa.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!