DUELCO
![]()
Duelco NST-2009 on monipuolinen turvarele valvomaan hätäseis-piirejä, turvarajakytkimiä ja turvavaloverhoja turvaluokkaan 4 (EN-954-1) ja PL e (EN ISO 13849-1) soveltuvalla kytkennällä.
Turvareleessä on 4 NO turvaulostuloa, joista 2 on avautumisviiveellä (0-600s). Tätä ominaisuutta voidaan hyödyntää mm. servokäytöissä. Lisäksi turvareleessä on 1 NC signaaliulostulo.
LED-indikointi

Kuittaus toiminnot: | ||
Käsinkuittaus | Valvottukuittaus | Automaattikuittaus |
|
|
|
Kuittauksen viiveaika 0-600 s |
|
Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 24V AC/DC |
| Toleranssi | ±10% |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Turvaulostulo NO | 4 |
| Signaaliulostulo NC | 1 |
Kotelo |
|
| Kotelon IP-luokka | IP40 |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
Turva-arvot ja hyväksynnät |
|
| Turvaluokka | 4 |
| PL | e |
| Mekaaninen elinikä | 1 milj. |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
![]()
Duelco NST-2009 on monipuolinen turvarele valvomaan hätäseis-piirejä, turvarajakytkimiä ja turvavaloverhoja turvaluokkaan 4 (EN-954-1) ja PL e (EN ISO 13849-1) soveltuvalla kytkennällä.
Turvareleessä on 4 NO turvaulostuloa, joista 2 on avautumisviiveellä (0-600s). Tätä ominaisuutta voidaan hyödyntää mm. servokäytöissä. Lisäksi turvareleessä on 1 NC signaaliulostulo.
LED-indikointi

Kuittaus toiminnot: | ||
Käsinkuittaus | Valvottukuittaus | Automaattikuittaus |
|
|
|
Kuittauksen viiveaika 0-600 s |
|
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!