HARTING
| Hyväksynnät | DNV-GL |
|---|---|
| IP-luokka | IP20 |
| Liitäntä | IDC |
| Max. johdinala | 0,32 mm² |
| Max. kaapelin halkaisija | 9 mm |
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
| Min. johdinala | 0,1 mm² |
| Min. kaapelin halkaisija | 4,5 mm |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Muuta | Profinet |
| Napaluku | 8 |
| RJ45-porttien lukumäärä | 1 |
| Tiedonsiirtonopeus | 10000 Mbit/s |
HARTING kenttäkytkettävät Ethernet-liittimet tarjoavat helpon ja nopean ratkaisun luotettavien verkkoliitäntöjen toteuttamiseen suoraan asennuspaikalla. Ethernet-liittimet on suunniteltu käyttäjäystävällisiksi, eikä niiden asentamiseen tarvita erikoistyökaluja, mikä nopeuttaa asennustyötä ja vähentää kustannuksia.
Liitäntä toteutetaan IDC-tekniikalla (Insulation Displacement Contact), jossa liittimen pienet terät läpäisevät johtimen eristeen ja muodostavat varman sähköisen kontaktin suoraan johtimen ja liittimen pinnin välille. Tämä takaa tasalaatuisen ja luotettavan liitoksen ilman erillistä kuorintavaihetta.
Valikoimasta löytyy malleja eri kaistanleveyksille, kuten Cat 5 ja Cat 6, joten liittimet soveltuvat monipuolisesti erilaisiin verkkoratkaisuihin. Ne ovat erinomainen valinta kohteisiin, joissa tarvitaan nopeaa, helppoa ja varmaa kenttäasennettavaa liitäntäratkaisua.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. käyttölämpötila | Min. johdinala | Napaluku | Tiedonsiirtonopeus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
RJ45-liitin 10G Cat6
Tuotenumero:
09451511560
Kopioitu!
|
70 °C
|
0,1 mm²
|
8
|
10000 Mbit/s
|
|
||
|
RJI RJ45 plug Cat5, 4p IDC AWG22-24
Tuotenumero:
09451511100
Kopioitu!
|
70 °C
|
0,22 mm²
|
4
|
100 Mbit/s
|
|
||
|
Multi Feature RJ45-liitin IDC Cat6A metalli
Tuotenumero:
09451511570
Kopioitu!
|
85 °C
|
0,12 mm²
|
8
|
10000 Mbit/s
|
|
||
|
Multi Feature RJ45-liitin IDC Cat6A metalli 35° kulma
Tuotenumero:
09451511572
Kopioitu!
|
85 °C
|
0,12 mm²
|
8
|
10000 Mbit/s
|
|
||
|
Multi Feature RJ45-liitin IDC Cat6A metalli 90° kulma
Tuotenumero:
09451511571
Kopioitu!
|
85 °C
|
0,12 mm²
|
8
|
10000 Mbit/s
|
|
Valitse tuote listalta.