LOVATO
DMECD datakeskitin kerää tiedot energiamittareista ja mahdollistaa arvojen lukemisen keskitetysti tai arvojen keräämisen ohjelmistoon RS485-portin kautta. Ohjelmistona toimii Synergy.
Graafinen LCD-näyttö tarjoaa hyvän käyttäjäystävällisyyden.
DMECD:n sisäänrakennetun IR-viestinnän kautta voidaan liittää enintään 3 laajennusmoduulia.
Laajennusmoduulit liitetään helposti perusyksikön tai muun laajennuksen oikeaan kylkeen ja lukitaan paikalleen kiinnikkeellä. DMECD tunnistaa laajennusmoduulin automaattisesti, ja käyttäjän tarvitsee vain hyväksyä muutos mittauslaitteen seuraavan käynnistyksen yhteydessä.
| Asennus | DIN-kiskoon |
|---|---|
| Etupaneelin IP-luokka | IP40 |
| Hyväksynnät | CSA C22.2-N°61010-1, EN61000-6-2, EN61000-6-3, EN61010-1, UL 61010-1 |
| Laajennettavuus | Kyllä |
| Laajennusmodulien maksimimäärä | 3 kpl |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Max. syöttöjännite DC | 300 V DC |
| Max. taajuus | 66 Hz |
| Max. varastointilämpötila | 80 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
|---|---|
| Min. syöttöjännite AC | 187 V AC |
| Min. syöttöjännite DC | 94 V DC |
| Min. taajuus | 45 Hz |
| Min. varastointilämpötila | -30 °C |
| Paino | 0,315 kg |
| RS485 | Kyllä |
| Tehonkulutus | 3,6 W |
| Virrankulutus | 8,8 VA |
DMECD datakeskitin kerää tiedot energiamittareista ja mahdollistaa arvojen lukemisen keskitetysti tai arvojen keräämisen ohjelmistoon RS485-portin kautta. Ohjelmistona toimii Synergy.
Graafinen LCD-näyttö tarjoaa hyvän käyttäjäystävällisyyden.
DMECD:n sisäänrakennetun IR-viestinnän kautta voidaan liittää enintään 3 laajennusmoduulia.
Laajennusmoduulit liitetään helposti perusyksikön tai muun laajennuksen oikeaan kylkeen ja lukitaan paikalleen kiinnikkeellä. DMECD tunnistaa laajennusmoduulin automaattisesti, ja käyttäjän tarvitsee vain hyväksyä muutos mittauslaitteen seuraavan käynnistyksen yhteydessä.
Lovato Electric esittelee uuden sukupolven DMG-sarjan verkkoanalysaattorit.
Yksi- ja kolmivaiheiset energiamittarit M-Bus-väylällä täydentävät ennestään laajaa energiamittarivalikoimaamme.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).