LOVATO
Lovato DME D110T1 on digitaalinen energiamittari, jossa on LCD-näyttö. Se on tarkoitetu asennettavaksi DIN-kiskoon. Suoramittaus 40 A asti.
DME D110T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esimerkiksi DME CD:hen. Yhteenliittäminen DME CD:n kanssa mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten.
DMED110T1MID on MID-sertifioitu versio (luokka B) DMED110T1:stä. MID-sertifiointi vaaditaan, jos tarkoituksena on veloittaa mittarin mittaamasta energiankulutuksesta.
| Asennus | DIN-kiskoon |
|---|---|
| Etupaneelin IP-luokka | IP40 |
| Hyväksynnät | CSA C22.2-N°61010-1, EN50470-3, EN61010-1, UL 61010-1 |
| Käynnistysvirta | 0,02 A |
| Käyttöjännitesyötön johdikoko | 1,5-10 mm² |
| Käyttöjännitesyötön liitinten kiristysmomentti | 1,5 |
| Laajennettavuus | Ei |
| LED | Kyllä |
| LED pulssimäärä | 1000 impulser/kWh |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Max. syöttöjännite AC | 120 V AC |
| Max. taajuus | 66 Hz |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| MID-hyväksyntä | Ei |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Min. syöttöjännite AC | 110 V AC |
| Min. taajuus | 45 Hz |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Paino | 0,09 kg |
| Pulssitulon maksimivirta | 50 mA |
| Pulssitulon ulkoinen jännite | 10-30 V DC |
| Tehonkulutus | 0,45 W |
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Virrankulutus | 7 VA |
| Virta | 40 |
Lovato DME D110T1 on digitaalinen energiamittari, jossa on LCD-näyttö. Se on tarkoitetu asennettavaksi DIN-kiskoon. Suoramittaus 40 A asti.
DME D110T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esimerkiksi DME CD:hen. Yhteenliittäminen DME CD:n kanssa mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten.
DMED110T1MID on MID-sertifioitu versio (luokka B) DMED110T1:stä. MID-sertifiointi vaaditaan, jos tarkoituksena on veloittaa mittarin mittaamasta energiankulutuksesta.
Lovato Electric esittelee uuden sukupolven DMG-sarjan verkkoanalysaattorit.
Yksi- ja kolmivaiheiset energiamittarit M-Bus-väylällä täydentävät ennestään laajaa energiamittarivalikoimaamme.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hyväksynnät | Max. syöttöjännite AC | MID-hyväksyntä | Min. syöttöjännite AC | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Tuotenumero:
DMED110T1A120
Kopioitu!
|
CSA C22.2-N°61010-1, EN50470-3, EN61010-1, UL 61010-1
|
120 V AC
|
Ei
|
110 V AC
|
|
||
|
Energiamittari 1-V, 40 A,ohj.pulssilähtö
Tuotenumero:
DMED110T1
Kopioitu!
|
CSA C22.2-N°61010-1, EN50470-3, EN61010-1, UL 61010-1
|
264 V AC
|
Ei
|
187 V AC
|
|
||
|
Tuotenumero:
DMED110T1MID
Kopioitu!
|
EN50470-3, EN50470-1
|
264 V AC
|
Kyllä
|
187 V AC
|
|
Valitse tuote listalta.