LOVATO
Lovato DME D115T1 on digitaalinen energiamittari, jossa on valaistu LCD-näyttö, ja se on DIN-kiskoon asennettava. Mittaus tapahtuu tarkkuusluokassa 1 standardin IEC/EN 62053-21 mukaisesti. Suoramittaus 40 A asti.
DME D115T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esim. DME CD:hen. Yhteys DME CD:hen mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten.
| Asennus | DIN-kiskoon |
|---|---|
| Etupaneelin IP-luokka | IP40 |
| Hyväksynnät | CSA C22.2-N°61010-1, EN50470-3, EN61010-1, UL 61010-1 |
| Käynnistysvirta | 0,04 A |
| Käyttöjännitesyötön johdikoko | 2,5-16 mm² |
| Käyttöjännitesyötön liitinten kiristysmomentti | 2 |
| Laajennettavuus | Ei |
| LED | Kyllä |
| LED pulssimäärä | 1000 impulser/kWh |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Max. taajuus | 66 Hz |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| MID-hyväksyntä | Ei |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Min. syöttöjännite AC | 187 V AC |
| Min. taajuus | 45 Hz |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Nimellisvirta | 5 A |
| Paino | 0,09 kg |
| Pulssitulon maksimivirta | 50 mA |
| Pulssitulon ulkoinen jännite | 10-30 V DC |
| Tehonkulutus | 0,45 W |
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Virrankulutus | 6,6 VA |
| Virta | 40 |
Lovato DME D115T1 on digitaalinen energiamittari, jossa on valaistu LCD-näyttö, ja se on DIN-kiskoon asennettava. Mittaus tapahtuu tarkkuusluokassa 1 standardin IEC/EN 62053-21 mukaisesti. Suoramittaus 40 A asti.
DME D115T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esim. DME CD:hen. Yhteys DME CD:hen mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten.
Lovato Electric esittelee uuden sukupolven DMG-sarjan verkkoanalysaattorit.
Yksi- ja kolmivaiheiset energiamittarit M-Bus-väylällä täydentävät ennestään laajaa energiamittarivalikoimaamme.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).