LOVATO
DMED120T1
DMED120T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esim. DME CD:hen. Yhteys DME CD:hen mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten. Suoramittaus 63 A asti. DMED120T1 on saatavana myös MID-sertifioinnilla varustettuna.
Lovato DMED121
DMED121:ssä on samat ominaisuudet kuin DMED120T1:ssä lukuun ottamatta pulssilähtöä.
Sen sijaan DMED121 mahdollistaa kommunikoinnin sisäänrakennetun RS485:n kautta Modbus RTU- tai ASCII-protokollalla.
Lovato DMED122
DMED122:lla on samat ominaisuudet kuin DMED120T1:llä lukuun ottamatta pulssilähtöä.
DMED122 tarjoaa sen sijaan mahdollisuuden tiedonsiirtoon M-Busin kautta.
| Asennus | DIN-kiskoon |
|---|---|
| Etupaneelin IP-luokka | IP40 |
| Hyväksynnät | CSA C22.2-N°14, EN50470-3, EN61010-1, UL 508 |
| Käynnistysvirta | 0,04 A |
| Käyttöjännitesyötön johdikoko | 2,5-16 mm² |
| Käyttöjännitesyötön liitinten kiristysmomentti | 2 |
| Laajennettavuus | Ei |
| LED | Kyllä |
| LED pulssimäärä | 1000 impulser/kWh |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Max. taajuus | 66 Hz |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
|---|---|
| MID-hyväksyntä | Ei |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Min. syöttöjännite AC | 88 V AC |
| Min. taajuus | 45 Hz |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Nimellisvirta | 5 A |
| Paino | 0,148 kg |
| RS485 | Kyllä |
| Tehonkulutus | 1,4 W |
| Virrankulutus | 4,8 VA |
| Virta | 63 |
DMED120T1
DMED120T1 on varustettu ohjelmoitavalla pulssilähdöllä. Pulssilähtöä voidaan käyttää liitäntänä esim. DME CD:hen. Yhteys DME CD:hen mahdollistaa tietojen keräämisen jopa 14 energiamittarista. DME CD on myös yhteensopiva Lovaton oman Synergy-ohjelmiston kanssa koko energiajärjestelmän seurantaa ja ohjausta varten. Suoramittaus 63 A asti. DMED120T1 on saatavana myös MID-sertifioinnilla varustettuna.
Lovato DMED121
DMED121:ssä on samat ominaisuudet kuin DMED120T1:ssä lukuun ottamatta pulssilähtöä.
Sen sijaan DMED121 mahdollistaa kommunikoinnin sisäänrakennetun RS485:n kautta Modbus RTU- tai ASCII-protokollalla.
Lovato DMED122
DMED122:lla on samat ominaisuudet kuin DMED120T1:llä lukuun ottamatta pulssilähtöä.
DMED122 tarjoaa sen sijaan mahdollisuuden tiedonsiirtoon M-Busin kautta.
Lovato Electric esittelee uuden sukupolven DMG-sarjan verkkoanalysaattorit.
Yksi- ja kolmivaiheiset energiamittarit M-Bus-väylällä täydentävät ennestään laajaa energiamittarivalikoimaamme.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).