LOVATO
3-vaiheinen energiamittari, jossa on suuri, valaistu LCD-näyttö. Mittari asennetaan DIN-kiskoon. DMED330:ssä yhdistyvät helppokäyttöisyys ja monipuoliset ominaisuudet, ja kompaktista koostaan huolimatta sen suorituskyky on verrattavissa markkinoiden kehittyneimpiin laitteisiin. Tiedonsiirto tapahtuu RS485 kautta.
| Asennus | DIN-kiskoon |
|---|---|
| Etupaneelin IP-luokka | IP40 |
| Hyväksynnät | CSA C22.2-N°14, EN50470-3, EN61000-6-4, EN61010-1, UL 508 |
| Käynnistysvirta | 0,01 A |
| Käyttöjännitesyötön johdikoko | 4x 0,2..4 mm² |
| Käyttöjännitesyötön liitinten kiristysmomentti | 0,8 |
| Laajennettavuus | Ei |
| LED | Kyllä |
| LED pulssimäärä | 10 000 impulser/kWh |
| Liittimien IP-luokka | IP20 |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Max. syöttöjännite AC | 456 V AC |
| Max. taajuus | 66 Hz |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| MID-hyväksyntä | Ei |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Min. syöttöjännite AC | 187 V AC |
| Min. taajuus | 45 Hz |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Nimellisvirta | 5 A |
| Paino | 0,332 kg |
| RS485 | Kyllä |
| Tehonkulutus | 1,6 W |
| Vaiheiden määrä | 3 |
| Virrankulutus | 3 VA |
| Virtamuuntajatulojen johdikoko | 10x 0,2..2,5 mm² |
| Virtamuuntajatulojen kiristysmomentti | 0,44 |
3-vaiheinen energiamittari, jossa on suuri, valaistu LCD-näyttö. Mittari asennetaan DIN-kiskoon. DMED330:ssä yhdistyvät helppokäyttöisyys ja monipuoliset ominaisuudet, ja kompaktista koostaan huolimatta sen suorituskyky on verrattavissa markkinoiden kehittyneimpiin laitteisiin. Tiedonsiirto tapahtuu RS485 kautta.
Lovato Electric esittelee uuden sukupolven DMG-sarjan verkkoanalysaattorit.
Yksi- ja kolmivaiheiset energiamittarit M-Bus-väylällä täydentävät ennestään laajaa energiamittarivalikoimaamme.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).