STEGO
Stego ET 011 on elektroninen termostaatti jota käytetään pääasiassa DC-kuormissa. Voidaan käyttää sekä NO-, että NC-kytkettynä, jolloin voidaan ohjata lämmitintä tai puhallinta. Toisin kuin useimmissa mekaanisissa termostaateissa, ET 011:ssä on kapea hystereesialue. Siksi asetukset voidaan säätä elektronisessa termostaatissa tarkemmin ja siten minimoida turha lämpötilanvaihtelu.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 0 °C |
| Asettelualueen yläraja | 60 °C |
| Hystereesi | 3K |
| Toleranssi poiskytkeytymisessä | 0 °C |
| Toleranssi päällekytkeytymisessä | 0 °C |
| Kosketintoiminto | Vaihtokosketin |
| Asennus | Pikakiinnitys 35 mm DIN-kiskoon |
| Liitäntä | 5-napainen liitin. Yksisäikeinen: 2,5 mm² (AWG14). Kiristysmomentti 0,5 Nm. |
Tekniset lisätiedot |
|
| Max. jännite | 28 V dc |
| Min. jännite | 20 V dc |
| Max. syöksyvirta | 16 A |
| Sähköinen elinikä | > 100 000 kytkentää |
| Kosketinresistanssi | <10 mΩ |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| IP-luokka | IP20 |
| Kotelointi | Muovikotelo, UL94 V-0 |
| Käyttölämpötila | -40°C ... +60°C |
| Varastointilämpötila | -45°C ... +80°C |
| Tunnistus | PTC |
Mitat |
|
| Korkeus | 67 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Syvyys | 46 mm |
| Paino | 0,08 kg |
Hyväksynnät |
|
| Hyväksynnät | CE, EAC, RoHS |
Stego ET 011 on elektroninen termostaatti jota käytetään pääasiassa DC-kuormissa. Voidaan käyttää sekä NO-, että NC-kytkettynä, jolloin voidaan ohjata lämmitintä tai puhallinta. Toisin kuin useimmissa mekaanisissa termostaateissa, ET 011:ssä on kapea hystereesialue. Siksi asetukset voidaan säätä elektronisessa termostaatissa tarkemmin ja siten minimoida turha lämpötilanvaihtelu.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!