STEGO
Korkea ilmankosteus tuottaa komponenttikaappiin kondenssivettä, joka voi vaurioittaa kaapissa olevia komponentteja. Lämpötilaerot yöllä ja päivällä riittävät usein kondenssiveden muodostumiseen ja kosteuden tiivistymiseen kaapin sisäpinnoille. Tämän vuoksi termostaatin lisäksi olisi hyvä asentaa hygrostaatti lämmittimeen/puhaltimeen ilmiön haitallisten vaikutusten välttämiseksi.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Asettelualueen alaraja | 35 % RF |
| Asettelualueen yläraja | 95 % RF |
| Ilmankosteuden hystereesi | 4% RH |
| Koskettimet | Virrattomana auki |
| Asennus | Clip on, DIN-kiskoon |
| Liitäntä | 3-napainen liitin 2,5 mm² |
Tekniset lisätiedot |
|
| Elinikä | > 50 000 kytkentää |
| Sähköinen elinikä | > 50 000 kytkentää |
| Kosketinresistanssi | <10 mΩ |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <95% RH |
| IP-luokka | IP20 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Rungon materiaali | Muovi |
| Väri | Vaaleanharmaa |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Käyttölämpötila | 0 °C ... +60°C |
| Varastointilämpötila | -40°C ... +60°C |
Mitat |
|
| Korkeus | 67 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Syvyys | 38 mm |
| Paino | 0,06 kg |
Hyväksynnät |
|
| EMC | EN 55014-1-2, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Hyväksynnät | CE, cULus, EMC, RoHS, UL, UL E164102 |
Korkea ilmankosteus tuottaa komponenttikaappiin kondenssivettä, joka voi vaurioittaa kaapissa olevia komponentteja. Lämpötilaerot yöllä ja päivällä riittävät usein kondenssiveden muodostumiseen ja kosteuden tiivistymiseen kaapin sisäpinnoille. Tämän vuoksi termostaatin lisäksi olisi hyvä asentaa hygrostaatti lämmittimeen/puhaltimeen ilmiön haitallisten vaikutusten välttämiseksi.
Innovaatio ja tehokkuus - sitä edustavat Stego Loop -sarjan uudet ja parannellut lämpöelementit. Silmukkamallin ansiosta nämä lämmityselementit tuottavat erinomaisen lämmöntuoton ja varmistavat optimaalisen lämpötilan jakautumisen.
Tutustu keskeisimpiin keskuskaapin lämpötilansäädön laskentaperusteisiin.
Uuden rakenteensa vuoksi uudet termostaatit reagoivat nopeasti lämpötilan muutoksiin. Push-In-liittimet nopeuttavat asennusta noin 30%. Lue lisää!
Stegon ohuet CP 061 -sarjan ohuet lämmittimet soveltuvat mm. elektroniikkakeskusten lämmittämiseen.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!