STEGO
LED 021 ( pituus 400 mm) ja LED 022 (pituus 600 mm) - sarjat edustavat Stegon uusinta LED-tekniikkaa. Kiinnitysvaihtoehtoina on ruuvi- ja magneettikiinnitys. Kytkentävaihtoehtoina on ONOFF-kytkin, infrapunatunnistin (PIR) ja suorakytkentä esimerkiksi ovikytkimestä. Syöttöjännite 100-240 V AC. Led-valaisimen laskennallinen elinikä + 20°C:ssa on 60000 h.
Valon määrä (valovirta) 1080 Lm tai 1730 Lm (120°)
Kehittyneen LED-tekniikan ansiosta uuden 400 mm pitkän LED 021-sarjan valaisimen valovirta on 1080 Lm ja 600 mm pitkän LED 022-sarjan valaisimen peräti 1730 Lm. Valaisukulma on 120°. Valaisin on käännettävissä/suunnattavissa kiinnityksessään 360°.
Asennustapa
LED 021/022-sarjoissa on kaksi eri kiinnitysvaihtoehtoa:
1) Magneettikiinnitys, mikä on nopea tapa ilman kotelon rei'itystarvetta siirtomahdollisuudella.
2) Ruuvikiinnitys.
Ketjutus
Kahdeksan LED 021/022-sarjan valaisinta voidaan kytkeä samaan ketjuun.
Värilämpötila 6 500 K - "päivävalo"
| Aktivointi | Painonappi |
|---|---|
| Asennus | Asennusruuvit |
| Hyväksynnät | CE, RoHS |
| IP-luokka | IP20 |
| Korkeus | 44 mm |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| Käyttölämpötila | -30°C … +40°C |
| Leveys | 44 mm |
| Max. jännite | 265 V ac |
| Min. jännite | 90 V ac |
| Nimellisjännite | 100-240 V AC |
| Paino | 0,3 kg |
|---|---|
| Pituus | 400 mm |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Suojausluokka | II (kaksoiseristetty) |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Tehonkulutus | 11 W |
| Tulevat hyväksynnät | UL, VDE |
| Valon määrä | 1080 Lm |
| Valonlähde | LED |
| Varastointilämpötila | -40°C … +85°C |
| Väri | Läpinäkyvä/valkoinen |
LED 021 ( pituus 400 mm) ja LED 022 (pituus 600 mm) - sarjat edustavat Stegon uusinta LED-tekniikkaa. Kiinnitysvaihtoehtoina on ruuvi- ja magneettikiinnitys. Kytkentävaihtoehtoina on ONOFF-kytkin, infrapunatunnistin (PIR) ja suorakytkentä esimerkiksi ovikytkimestä. Syöttöjännite 100-240 V AC. Led-valaisimen laskennallinen elinikä + 20°C:ssa on 60000 h.
Valon määrä (valovirta) 1080 Lm tai 1730 Lm (120°)
Kehittyneen LED-tekniikan ansiosta uuden 400 mm pitkän LED 021-sarjan valaisimen valovirta on 1080 Lm ja 600 mm pitkän LED 022-sarjan valaisimen peräti 1730 Lm. Valaisukulma on 120°. Valaisin on käännettävissä/suunnattavissa kiinnityksessään 360°.
Asennustapa
LED 021/022-sarjoissa on kaksi eri kiinnitysvaihtoehtoa:
1) Magneettikiinnitys, mikä on nopea tapa ilman kotelon rei'itystarvetta siirtomahdollisuudella.
2) Ruuvikiinnitys.
Ketjutus
Kahdeksan LED 021/022-sarjan valaisinta voidaan kytkeä samaan ketjuun.
Värilämpötila 6 500 K - "päivävalo"
Stegon uusissa Varioline-sarjan LED-kaappivalaisimissa valon määrä on maksimissaan jopa 1730 Lm. Valaisimia on saatavana sekä pistorasialla että ilman, lyhyempänä tai pidempänä versiona.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aktivointi | Asennus | Pituus | Tehonkulutus | Valon määrä | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kaappivalaisin LED 021 100-240VAC 400mm ONOFF ruuvik 1080 Lm
Tuotenumero:
02100.0-00
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Asennusruuvit
|
400 mm
|
11 W
|
1080 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 021 100-240VAC 400mm ONOFF magn. 1080 Lm
Tuotenumero:
02100.0-30
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Magneettikiinnitys
|
400 mm
|
11 W
|
1080 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 021 100-240VAC 400mm PIR ruuvik. 1080 Lm
Tuotenumero:
02110.0-00
Kopioitu!
|
IR-sensori
|
Asennusruuvit
|
400 mm
|
11 W
|
1080 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 021 100-240VAC 400mm PIR magn. 1080 Lm
Tuotenumero:
02110.0-30
Kopioitu!
|
IR-sensori
|
Magneettikiinnitys
|
400 mm
|
11 W
|
1080 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 021 100-240VAC 400mm ovik. ruuvik. 1080 Lm
Tuotenumero:
02120.0-00
Kopioitu!
|
Ei painonappia
|
Asennusruuvit
|
400 mm
|
11 W
|
1080 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 022 100-240VAC 600mm ONOFF ruuvik 1730 Lm
Tuotenumero:
02200.0-00
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Asennusruuvit
|
600 mm
|
16 W
|
1730 Lm
|
|
||
|
Kaappivalaisin LED 022 100-240VAC 600mm ovik. ruuvik 1730 Lm
Tuotenumero:
02220.0-00
Kopioitu!
|
Ei painonappia
|
Asennusruuvit
|
600 mm
|
16 W
|
1730 Lm
|
|
Valitse tuote listalta.