STEGO
Stego LED 025 EcoLine -kaappivalaisinta voidaan käyttää monenlaisessa kaappiasennuksessa optimaalisen suunnittelun ja pienen kokonsa ansiosta. LED-tekniikan ansiosta valaisimen käyttöikä on hyvin pitkä ja valaisin tuottaa 75 watin hehkulamppua vastaavan valotehon vain viidellä watilla. Asennusvaihtoehtoina ovat magneettikiinnitys tai ruuvikiinnitys. Nopea asentaa jousiliittimien ansiosta. Ketjutettavissa (max. 10 valaisinta).
| Aktivointi | Ei painonappia |
|---|---|
| Asennus | Magneettikiinnitys |
| Hyväksynnät | CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE |
| IP-luokka | IP20 |
| Korkeus | 34 mm |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
| Käyttölämpötila | -30°C ... +60°C |
| Leveys | 32 mm |
| Liitäntä | 2-napainen jousivoimaliitin: yksisäikeinen 2,5 mm² tai holkitettu 1,5 mm² |
| Max. jännite | 60 V dc |
| Min. jännite | 20 V dc |
| Nimellisjännite | 24-48 V DC |
|---|---|
| Paino | 0,2 kg |
| Pituus | 351 mm |
| Rungon materiaali | Muovi |
| Suojausluokka | II (kaksoiseristetty) |
| Sähköinen elinikä | 60 000 tuntia +20 °C:ssa (+68 °F) |
| Tehonkulutus | 5 W |
| Valon määrä | 400 Lm/120° (1 200 Lm/360° tai 95 W hehkulamppu) |
| Valonlähde | LED |
| Varastointilämpötila | -40°C ... +85°C |
| Väri | Läpinäkyvä |
Stego LED 025 EcoLine -kaappivalaisinta voidaan käyttää monenlaisessa kaappiasennuksessa optimaalisen suunnittelun ja pienen kokonsa ansiosta. LED-tekniikan ansiosta valaisimen käyttöikä on hyvin pitkä ja valaisin tuottaa 75 watin hehkulamppua vastaavan valotehon vain viidellä watilla. Asennusvaihtoehtoina ovat magneettikiinnitys tai ruuvikiinnitys. Nopea asentaa jousiliittimien ansiosta. Ketjutettavissa (max. 10 valaisinta).
Stegon uusissa Varioline-sarjan LED-kaappivalaisimissa valon määrä on maksimissaan jopa 1730 Lm. Valaisimia on saatavana sekä pistorasialla että ilman, lyhyempänä tai pidempänä versiona.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aktivointi | Asennus | Hyväksynnät | Korkeus | Leveys | Max. jännite | Min. jännite | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kaappivalaisin EcoLine 20-60 V DC Magneettikiinnitys
Tuotenumero:
02542.1-10
Kopioitu!
|
Ei painonappia
|
Magneettikiinnitys
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
32 mm
|
60 V dc
|
20 V dc
|
24-48 V DC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 20-60 V DC ONOFF Ruuvikiinnitys
Tuotenumero:
02540.1-11
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Asennusruuvit
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
52 mm
|
60 V dc
|
20 V dc
|
24-48 V DC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 20-60 V DC ONOFF Magneettikiinnitys
Tuotenumero:
02540.1-10
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Magneettikiinnitys
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
32 mm
|
60 V dc
|
20 V dc
|
24-48 V DC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC Ruuvikiinnitys
Tuotenumero:
02542.3-11
Kopioitu!
|
Ei painonappia
|
Asennusruuvit
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
52 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC Magneettikiinnitys
Tuotenumero:
02542.3-10
Kopioitu!
|
Ei painonappia
|
Magneettikiinnitys
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
32 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC ONOFF Ruuvikiinnitys
Tuotenumero:
02540.3-11
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Asennusruuvit
|
CE, cRUus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
36 mm
|
52 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC ONOFF Magneettikiinnitys
Tuotenumero:
02540.3-10
Kopioitu!
|
Painonappi
|
Magneettikiinnitys
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
34 mm
|
32 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC IR-tunnistin Ruuvikiinn.
Tuotenumero:
02541.3-11
Kopioitu!
|
IR-sensori
|
Asennusruuvit
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
39 mm
|
52 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
||
|
Kaappivalaisin EcoLine 100-240 V AC IR-tunnistin Magneettik.
Tuotenumero:
02541.3-10
Kopioitu!
|
IR-sensori
|
Magneettikiinnitys
|
CE, cULus, EAC, RoHS, UL, UL E234324, VDE
|
39 mm
|
32 mm
|
265 V ac/125 V dc
|
90 V ac/80 V dc
|
100-240 V AC
|
|
Valitse tuote listalta.