CAL CONTROLS
Standardi sisääntulolla tarkoitetaan 2-johdin Pt100-, termoelementti- ja mV-sisääntuloa. Käyttämällä 1 ohmin vastusta (1 %) mV-sisääntulossa voidaan säätimeen syöttää standardivirtaviestiä (4-20 mA tai 0-20 mA). Lisäksi 9500P säätimessä on mahdollista käyttää myös 3-johtimista Pt100-anturia. CAL 9400 säätimissä standardisisääntulo on aina vakiona. Niissä on myös keskenään samanlainen ohjelmointi. 9400-sarjan säätimet voidaan varustaa myös jälkeenpäin RS232- tai RS485-kortilla.
| Numeroiden lukumäärä | 4 |
|---|---|
| Min. käyttöjännite AC | 90 V |
| Max. käyttöjännite AC | 264 V |
| Paneelin koko | 48x48 mm |
| Max. termostaatin käyttölämpötila | 50 °C |
| Ulostulo | Logiikka (SSR), 1 x rele |
| Paino | 130 g |
| Hyväksynnät | CE, CSA, EMC, UL, FM |
| Numeroiden korkeus | 10 mm |
|---|---|
| Digitaalitulo | Ei |
| Taajuus | 50-60 |
| Etupaneelin IP-luokka | IP66 |
| Kotelon materiaali | Polykarbonaatti |
| Asennus | Paneeliasennus |
Standardi sisääntulolla tarkoitetaan 2-johdin Pt100-, termoelementti- ja mV-sisääntuloa. Käyttämällä 1 ohmin vastusta (1 %) mV-sisääntulossa voidaan säätimeen syöttää standardivirtaviestiä (4-20 mA tai 0-20 mA). Lisäksi 9500P säätimessä on mahdollista käyttää myös 3-johtimista Pt100-anturia. CAL 9400 säätimissä standardisisääntulo on aina vakiona. Niissä on myös keskenään samanlainen ohjelmointi. 9400-sarjan säätimet voidaan varustaa myös jälkeenpäin RS232- tai RS485-kortilla.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
Uusi F-kaasuasetus (EU) 2024/573 muuttaa jäähdytys- ja ilmastointijärjestelmien edellytyksiä teollisissa sovelluksissa. Tiukennetut vaatimukset fluoratuille kasvihuonekaasuille tarkoittavat, että monet nykyiset ratkaisut poistetaan asteittain käytöstä – samalla kun väärän teknologian valinta voi tulla kalliiksi tulevaisuudessa.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Numeroiden lukumäärä | Min. käyttöjännite AC | Max. käyttöjännite AC | Paneelin koko | Max. termostaatin käyttölämpötila | Ulostulo | Paino | Hyväksynnät | Numeroiden korkeus | Digitaalitulo | Taajuus | Etupaneelin IP-luokka | Kotelon materiaali | Asennus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
CAL9400 säädin 100-240 V AC
Tuotenumero:
940000008
Kopioitu!
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
50 °C
|
Logiikka (SSR), 1 x rele
|
130 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
50-60
|
IP66
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
||
|
CAL9400 säädin 100-240 V AC, 2 x relelähtö
Tuotenumero:
941100008
Kopioitu!
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
50 °C
|
2 x rele
|
130 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
50-60
|
IP66
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
Valitse tuote listalta.