CAL CONTROLS
Standardi sisääntulolla tarkoitetaan 2-johdin Pt100-, termoelementti- ja mV-sisääntuloa. Käyttämällä 1 ohmin vastusta (1 %) mV-sisääntulossa voidaan säätimeen syöttää standardivirtaviestiä (4-20 mA tai 0-20 mA). Lisäksi 9500P säätimessä on mahdollista käyttää myös 3-johtimista Pt100-anturia. 9500P säädin on mahdollista valita analogiatulolla 0-20 mA/4-20 mA tai 0-10 V. Lisäksi 9500P säätimessä on aina kolme lähtöä, joista yksi voi olla analoginen. Säätimet voidaan varustaa myös jälkeenpäin RS232- tai RS485-kortilla.
Tiedot |
|
|---|---|
| IP-luokka | IP66 |
| Numeroiden lukumäärä | 4 |
| Min. käyttöjännite AC | 90 V |
| Max. käyttöjännite AC | 264 V |
| Paneelin koko | 48x48 mm |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Paino | 180 g |
| Hyväksynnät | CE, CSA, EMC, UL, FM |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Numeroiden korkeus | 10 mm |
| Digitaalitulo | Ei |
| Lähtö | ssd/rele/rele |
| Taajuus | 50-60 Hz |
| Sisääntulot | Lt-anturi |
| Kotelon materiaali | Polykarbonaatti |
| Asennus | Paneeliasennus |
Standardi sisääntulolla tarkoitetaan 2-johdin Pt100-, termoelementti- ja mV-sisääntuloa. Käyttämällä 1 ohmin vastusta (1 %) mV-sisääntulossa voidaan säätimeen syöttää standardivirtaviestiä (4-20 mA tai 0-20 mA). Lisäksi 9500P säätimessä on mahdollista käyttää myös 3-johtimista Pt100-anturia. 9500P säädin on mahdollista valita analogiatulolla 0-20 mA/4-20 mA tai 0-10 V. Lisäksi 9500P säätimessä on aina kolme lähtöä, joista yksi voi olla analoginen. Säätimet voidaan varustaa myös jälkeenpäin RS232- tai RS485-kortilla.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | IP-luokka | Numeroiden lukumäärä | Min. käyttöjännite AC | Max. käyttöjännite AC | Paneelin koko | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Paino | Hyväksynnät | Numeroiden korkeus | Digitaalitulo | Lähtö | Taajuus | Sisääntulot | Kotelon materiaali | Asennus | Ulostulo | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
CAL9500P tulo lt-anturi lähtö SSD +2 x rele
Tuotenumero:
950.01PA000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
ssd/rele/rele
|
50-60 Hz
|
Lt-anturi
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
||
|
CAL9500P tulo lt-anturi lähtö 3 x rele
Tuotenumero:
951.11PA000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
rele/rele/rele
|
50-60 Hz
|
Lt-anturi
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
||
|
CAL9500P tulo 4-20 mA lähtö 3 x rele
Tuotenumero:
951.11PB000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
rele/rele/rele
|
50-60 Hz
|
4-20 mA
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
||
|
CAL9500P tulo 0-10 V lähtö lähtö 3 x rele
Tuotenumero:
951.11PD000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
|
50-60 Hz
|
0-10 V
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
Rele
|
|
||
|
CAL9500P tulo lt-anturi lähtö 4-20ma +2 x rele
Tuotenumero:
95B.11PA000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
4-20 mA/rele/rele
|
50-60 Hz
|
Lt-anturi
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
||
|
CAL9500P tulo 4-20 mA lähtö 4-20 mA + 2 x rele
Tuotenumero:
95B.11PB000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
4-20 mA/rele/rele
|
50-60 Hz
|
4-20 mA
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
||
|
CAL 9500P tulo lt-anturi lähtö 0-10 V + 2 x rele
Tuotenumero:
95D.11PA000
Kopioitu!
|
IP66
|
4
|
90 V
|
264 V
|
48x48 mm
|
0 °C
|
50 °C
|
180 g
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
10 mm
|
Ei
|
0-10 V/rele/rele
|
50-60 Hz
|
Lt-anturi
|
Polykarbonaatti
|
Paneeliasennus
|
|
|
Valitse tuote listalta.