HEINZ
Heinzin PT100-anturi korkeampiin lämpötiloihin, -50°...+350°C. Anturissa on teräspunottu kaapeli, joka kestää saman lämpötilan. Teräspunos tarjoaa myös mekaanisen suojan.
Anturi on 3-johtiminen -> kaksi punaista ja yksi valkoinen johdin.
Punaiset ovat samassa pisteessä anturin etuosassa,eli kun anturia käytetään kaksijohtimiseen kytketyssä järjestelmässä, käytetään vain yhtä valkoista ja yhtä punaista johdinta.
Tiedot |
|
|---|---|
| Kaapelin materiaali | Teräspunottukaapeli |
| Kaapelin pituus | 3000 mm |
| Min. käyttölämpötila | -50 °C |
| Max. käyttölämpötila | 350 °C |
| Min. kaapelin lämpötilaresistanssi | -50 °C |
| Max. kaapelin lämpötilaresistanssi | 350 °C |
| Min. kaapeliliitoksen lämpötilaresistanssi | -50 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. kaapeliliitoksen lämpötilaresistanssi | 350 °C |
| Signaalityyppi | Pt100 |
| Halkaisija | 6 mm |
| Pituus | 60 mm |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Asennus | Suojaputki |
Heinzin PT100-anturi korkeampiin lämpötiloihin, -50°...+350°C. Anturissa on teräspunottu kaapeli, joka kestää saman lämpötilan. Teräspunos tarjoaa myös mekaanisen suojan.
Anturi on 3-johtiminen -> kaksi punaista ja yksi valkoinen johdin.
Punaiset ovat samassa pisteessä anturin etuosassa,eli kun anturia käytetään kaksijohtimiseen kytketyssä järjestelmässä, käytetään vain yhtä valkoista ja yhtä punaista johdinta.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!