LÜTZE
Monitoimimuuntimessa on yleisimmät standardiviestivaihtoehdot. DIP-kytkimellä valitaan haluttu sisään- ja ulostuloviesti. Muunnin on itsestään kalibroituva, tehden näin asennuksesta nopeaa ja helppoa. Muunnin on 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Muuntimen 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Muunninta voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla.
| Max. kytkentätaajuus | 30 Hz @ 3 dB |
|---|---|
| Min. käyttöjännite AC | 19,2 V |
| Max. käyttöjännite AC | 26,4 V |
| Min. käyttöjännite DC | 18 V |
| Max. käyttöjännite DC | 31,2 V |
| Tarkkuus | 0,1 % FSR |
| Reaktioaika | 17 ms |
| Vasteaika | 10-90 % 6 mS |
| Tilaindikointi | Vihreä LED |
| Nousuaika (10-90 %) | 6 ms |
| Lämpötilakerroin | <150 ppm/° K FSR |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 85 °C |
| Paino | 30 g |
| DIP-kytkimillä valittava tulosignaali | 0-20mA/4-20mA /0-10V DC |
| DIP-kytkimillä valittava lähtösignaali | 0-20mA/4-20mA/0-10V DC |
| Hyväksynnät | CSA, DNV, UL |
| Liitäntä | Ruuvi |
|---|---|
| Max. johdinkoko | 2,5 mm² |
| Min. poikkipinta | 0,25 mm² |
| Syvyys | 73 mm |
| Galvaaninen erotus | 3-tie |
| Tuloimpedanssi virta mA | 100 Ω |
| Tuloimpedanssi jännite | 330 kΩ |
| Suojaus | Ylijännite AC/DC 26,4 V, PTC sulake, lähtö oikosulkusuojattu |
| Eristysjännite in/out | 2500 V |
| IP-luokka | IP20 |
| Leveys | 6,2 mm |
| Korkeus | 93 mm |
| Lineaarisuus | 0,05 % FSR |
| Kuorman impedanssi virta | 500 Ω |
| Kuorman impedanssi jännite | Min. 2 kΩ |
| Manuaalinen kytkin | Ei |
| Asennus | DIN-kisko |
Monitoimimuuntimessa on yleisimmät standardiviestivaihtoehdot. DIP-kytkimellä valitaan haluttu sisään- ja ulostuloviesti. Muunnin on itsestään kalibroituva, tehden näin asennuksesta nopeaa ja helppoa. Muunnin on 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Muuntimen 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Muunninta voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | DIP-kytkimillä valittava tulosignaali | DIP-kytkimillä valittava lähtösignaali | Käyttöjännite | Liitäntä | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Signaalimuunnin LCIS, std / std, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750539.0000
Kopioitu!
|
0-20mA/4-20mA /0-10V DC
|
0-20mA/4-20mA/0-10V DC
|
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, std / std, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751539.0000
Kopioitu!
|
0-20mA/4-20mA /0-10V DC
|
0-20mA/4-20mA /0-10V DC
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
Valitse tuote listalta.