LÜTZE
Lütze:n PT100 signaalimuuntimet 2- ja 3-johtimisille antureille. Tulona on valittavana 8 lämpötila-aluetta ja lähtöinä yleisimmät standardiviestit. Muuntimen konfigurointi tehdään DIP-kytkimillä ja muunnin kalibroituu automaattisesti, joten sen asentaminen on nopeaa ja helppoa.
Signaalimuuntimet ovat 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Signaalimuuntimia voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla. Valittavan mallit sekä ruuvi- ja pushi-in-liittimillä.
| Käyttöjännite | 24-240 V AC/DC |
|---|---|
| Max. kytkentätaajuus | 10 Hz @ 3 dB |
| Reaktioaika | 60 ms |
| Lämpötilakerroin | <150 ppm/° K FSR |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 85 °C |
| Paino | 59 g |
| Hyväksynnät | CE, cULus, GL, RoHS |
| Max. johdinkoko | 2,5 mm² |
| Min. poikkipinta | 0,25 mm² |
| Syvyys | 73 mm |
|---|---|
| Eristysjännite in/out | 4000 V |
| IP-luokka | IP20 |
| Leveys | 17,5 mm |
| Korkeus | 93 mm |
| Lineaarisuus | 0,1 % FSR |
| Kuormaimpedanssi | 500 Ω |
| Kuorman impedanssi virta | Max. 500 Ω |
| Kuorman impedanssi jännite | Min. 2 kΩ |
| Manuaalinen kytkin | Kyllä |
Lütze:n PT100 signaalimuuntimet 2- ja 3-johtimisille antureille. Tulona on valittavana 8 lämpötila-aluetta ja lähtöinä yleisimmät standardiviestit. Muuntimen konfigurointi tehdään DIP-kytkimillä ja muunnin kalibroituu automaattisesti, joten sen asentaminen on nopeaa ja helppoa.
Signaalimuuntimet ovat 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Signaalimuuntimia voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla. Valittavan mallit sekä ruuvi- ja pushi-in-liittimillä.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Käyttöjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
Signaalimuunnin LCIS, PT100 / std, 3-tie, 24-240 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750817.0000
Kopioitu!
|
24-240 V AC/DC
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, PT100 / std, 3-tie, 24-240 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751817.0000
Kopioitu!
|
24-240 V AC/DC
|
|
Valitse tuote listalta.