LÜTZE
Monitoimimuuntimessa on yleisimmät standardiviestivaihtoehdot. DIP-kytkimellä valitaan haluttu sisään- ja ulostuloviesti. Muunnin on itsestään kalibroituva, tehden näin asennuksesta nopeaa ja helppoa. Muunnin on 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Muuntimen 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Muunninta voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla.
Muuntimessa on kaksi erillistä lähtö, jolloin voit valita haluatko ulos virta- vai jänniteviestin. Esimerkiksi jos tulo on 4-20 mA, voi lähtö 1 olla esim. 4-20 mA ja lähtö 2 0-10 V. Muunnin on myös ohjelmoitavissa tietokoneella, jolloin tulo- ja lähtösignaalit ovat vielä tarkemmin kustomoitavissa paremman resoluution saavuttamiseksi.
| Virrankulutus | 13 mA |
|---|---|
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Min. käyttöjännite DC | 16,8 V |
| Max. käyttöjännite DC | 30 V |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 85 °C |
| Paino | 50 g |
| Hyväksynnät | CE, DNV, GL, RoHS |
|---|---|
| Max. johdinkoko | 1,5 mm² |
| Min. poikkipinta | 0,14 mm² |
| Tuloimpedanssi virta mA | 100 Ω |
| Tuloimpedanssi jännite | 500 kΩ |
| Eristysjännite in/out | 2500 V |
| Kuorman impedanssi virta | 400 Ω @ 0–20 mA, 4–20 mA |
| Kuorman impedanssi jännite | >2 kΩ @ 0–10 V |
Monitoimimuuntimessa on yleisimmät standardiviestivaihtoehdot. DIP-kytkimellä valitaan haluttu sisään- ja ulostuloviesti. Muunnin on itsestään kalibroituva, tehden näin asennuksesta nopeaa ja helppoa. Muunnin on 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa. Muuntimen 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Muunninta voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla.
Muuntimessa on kaksi erillistä lähtö, jolloin voit valita haluatko ulos virta- vai jänniteviestin. Esimerkiksi jos tulo on 4-20 mA, voi lähtö 1 olla esim. 4-20 mA ja lähtö 2 0-10 V. Muunnin on myös ohjelmoitavissa tietokoneella, jolloin tulo- ja lähtösignaalit ovat vielä tarkemmin kustomoitavissa paremman resoluution saavuttamiseksi.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Käyttöjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
Signaalimuunnin, 1-in / 2-out, 4-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750321
Kopioitu!
|
24 V DC
|
|
||
Signaalimuunnin, 1-in / 2-out, 4-tie, 24 V AC/DC, jousivoima
Tuotenumero:
751321
Kopioitu!
|
24 V DC
|
|
Valitse tuote listalta.