LÜTZE
Lütze:n ohjelmoitava signaalimuunnin pystyy käsittelemään tulojännitteet alueelle + 30...- 30 V ja tulovirrat alueelle + 50 mA...-50 mA tai + 5 A...- 5 A.
Lähtösignaaleina on valittavissa: 0-20 mA / 4-20 mA / 0-10 V / -10...+10 V / 2-10 V / 0-5 V / 1-5 V
Muunnin on ohjelmoitavissa FDT/DTM -ohjelmistolla tai DIP-kytkimillä. Lisäksi ohjlemisto tarjoaa mahdollisuuden reaaliaikaiseen loggaukseen, TAG:n luomiseen (yksilöllinen nimi / numero jokaiselle yksikölle) ja mahdollisuuden sarjaohjelmointiin. Muunninta ei tarvitse erikseen kytkeä ohjelmoitaessa teholähteeseen, vaan muunnin ottaa tarvitsemansa virran micro USB-liittimen kautta. Ohjelmoitaessa kaikkien DIP-kytkimien tulee olla OFF-asennossa. PC-ohjelmiston voi ladata ilmaiseksi alta.
DIP-kytkimillä ohjelmoitaessa on myös valittavissa laaja valikoima tulo- ja lähtösignaaleja (kts. taulukko alla).
Muuntimen käyttölämpötila-alue on hyvin laaja -40 °C...+70 °C .
| Virrankulutus | 18 mA |
|---|---|
| Min. käyttöjännite DC | 16,8 V |
| Max. käyttöjännite DC | 30 V |
| Tarkkuus | 0,1 % jännitteelle ja virralle (mA), 0,5% virralle (A) |
| Parametrien asetus | DIP-kytkin tai FDT/DTM |
| Vasteaika | Säädettävissä 1,5-750 ms |
| Tilaindikointi | Vihreä LED |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 85 °C |
| Paino | 50 g |
| Lähtösignaali | Virta max 21 mA, jännite max 10,5 V |
| Hyväksynnät | CE, cULus, RoHS |
| Liitäntä | Ruuvi |
| Max. johdinkoko | 1,5 mm² |
|---|---|
| Min. poikkipinta | 0,14 mm² |
| Lähtö | Virta 0-20 mA/4-20 mA, jännite 0-10 V/-10-+10 V/2-10 V/0-5 V/1-5 V |
| Galvaaninen erotus | 3-tie |
| Tulo | Säädettävissä DIP-kytkimillä tai ohjelmoitavissa FDT/DTM-ohjelmistolla |
| Suojaus | Ylijännite 30 V / lähtö oikosulkusuojattu |
| Eristys | 2,5 kV |
| IP-luokka | IP20 |
| Lineaarisuus | ±0,05 % koko jännite- ja virta-aluella (mA) , ±0,1 % koko jännite- ja virta-aluella (A) |
| Kuorman impedanssi virta | Max. 700 Ω |
| Kuorman impedanssi jännite | Min. 2 KΩ |
| Massamuisti | Flash |
| Asennus | DIN-kisko |
Lütze:n ohjelmoitava signaalimuunnin pystyy käsittelemään tulojännitteet alueelle + 30...- 30 V ja tulovirrat alueelle + 50 mA...-50 mA tai + 5 A...- 5 A.
Lähtösignaaleina on valittavissa: 0-20 mA / 4-20 mA / 0-10 V / -10...+10 V / 2-10 V / 0-5 V / 1-5 V
Muunnin on ohjelmoitavissa FDT/DTM -ohjelmistolla tai DIP-kytkimillä. Lisäksi ohjlemisto tarjoaa mahdollisuuden reaaliaikaiseen loggaukseen, TAG:n luomiseen (yksilöllinen nimi / numero jokaiselle yksikölle) ja mahdollisuuden sarjaohjelmointiin. Muunninta ei tarvitse erikseen kytkeä ohjelmoitaessa teholähteeseen, vaan muunnin ottaa tarvitsemansa virran micro USB-liittimen kautta. Ohjelmoitaessa kaikkien DIP-kytkimien tulee olla OFF-asennossa. PC-ohjelmiston voi ladata ilmaiseksi alta.
DIP-kytkimillä ohjelmoitaessa on myös valittavissa laaja valikoima tulo- ja lähtösignaaleja (kts. taulukko alla).
Muuntimen käyttölämpötila-alue on hyvin laaja -40 °C...+70 °C .
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Tulo | Lähtö | Käyttöjännite | Liitäntä | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Ohjelmoitava signaalimuunnin, 3-tie, 24 V DC, ruuvi
Tuotenumero:
750320
Kopioitu!
|
Säädettävissä DIP-kytkimillä tai ohjelmoitavissa FDT/DTM-ohjelmistolla
|
Virta 0-20 mA/4-20 mA, jännite 0-10 V/-10-+10 V/2-10 V/0-5 V/1-5 V
|
|
Ruuvi
|
|
||
|
Ohjelmoitava signaalimuunnin, 3-tie, 24 V DC, jousi
Tuotenumero:
751320
Kopioitu!
|
Säädettävissä DIP-kytkimillä tai ohjelmoitavissa FDT/DTM-ohjelmistolla
|
Virta 0-20 mA/4-20 mA, jännite 0-10 V/-10-+10 V/2-10 V/0-5 V/1-5 V
|
20-30 V DC
|
Push-In
|
|
Valitse tuote listalta.