LÜTZE
LCIS-signaalimuuntimet ovat 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa ja 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Signaalimuuntimia voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla. Yleisimmät tulo- ja lähtö-vaihtoehdot omilla tilausnumeroillaan. Valittavan mallit sekä ruuvi- ja pushi-in-liittimillä.
| Käyttöjännite | 24 V AC/DC |
|---|---|
| Max. kytkentätaajuus | 30 Hz @ 3 dB |
| Tarkkuus | 0,1 % FSR |
| Reaktioaika | 17 ms |
| Tilaindikointi | Vihreä LED |
| Nousuaika (10-90 %) | 6 ms |
| Lämpötilakerroin | <150 ppm/° K FSR |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. varastointilämpötila | -40 °C |
| Max. varastointilämpötila | 80 °C |
| Paino | 29 g |
| Hyväksynnät | CSA, DNV, UL |
| Liitäntä | Ruuvi |
| Max. johdinkoko | 2,5 mm² |
| Min. poikkipinta | 0,25 mm² |
|---|---|
| Syvyys | 73 mm |
| Lähtö | 0-10 V |
| Galvaaninen erotus | 3-tie |
| Tuloimpedanssi | 330 kΩ |
| Tulo | 0-10 V |
| Suojaus | Ylijännite AC/DC 26,4 V, PTC sulake, lähtö oikosulkusuojattu |
| Eristysjännite in/out | 2500 V |
| IP-luokka | IP20 |
| Leveys | 6,2 mm |
| Korkeus | 93 mm |
| Lineaarisuus | 0,05 % FSR |
| Asennus | DIN-kisko |
LCIS-signaalimuuntimet ovat 3-tie erotuksella ja jokainen liitin on ketjutettavissa ketjutusrimalla, minkä ansiosta johdotus on nopeaa ja 6,2 mm leveys säästää tilaa kotelossa ja DIN-kiskolla. Signaalimuuntimia voidaan kääntää kiskolla 180-astetta, jolloin on mahdollista päättää, ovatko tulot vai lähdöt ylhäällä vai alhaalla. Yleisimmät tulo- ja lähtö-vaihtoehdot omilla tilausnumeroillaan. Valittavan mallit sekä ruuvi- ja pushi-in-liittimillä.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Tulo | Lähtö | Käyttöjännite | Liitäntä | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750530.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751530.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750531.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751531.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750532.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-10 V / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751532.0000
Kopioitu!
|
0-10 V
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750533.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751533.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC,ruuvi
Tuotenumero:
750534.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751534.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC,ruuvi
Tuotenumero:
750535.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 0-20 mA / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751535.0000
Kopioitu!
|
0-20 mA
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC ruuvi
Tuotenumero:
750536.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 0-10 V, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751536.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
0-10 V
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC ruuvi
Tuotenumero:
750537.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 0-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751537.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
0-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, ruuvi
Tuotenumero:
750538.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Ruuvi
|
|
||
Signaalimuunnin LCIS, 4-20 mA / 4-20 mA, 3-tie, 24 V AC/DC, push-in
Tuotenumero:
751538.0000
Kopioitu!
|
4-20 mA
|
4-20 mA
|
24 V AC/DC
|
Push-In
|
|
Valitse tuote listalta.