COMADAN
Muuttaa ensiövirran (AC, True RMS) 4-20 mA standardiviestiksil. Ulostulona on kaksijohtiminen 4-20 mA virtasilmukka, jolloin syöttöjännite kytketään sarjaan. Mallisarjassa on kolme eri muunninta 0-10 A mallista 0-200 A malliin. Sekä DIN-kisko- että ruuvikiinnitys.
* Virtasilmukan syöttöjännite on muuntimen vaatima15 V DC + kuormaresistanssi x 20 mA. Jos esimerkiksi kuormaresistanssi on 250 Ω , niin minimisyöttöjännite on 20 V DC. (0,020*250+15=20 V). Toisiopuoli ( 4-20 mA) voi olla auki muuntimen vahingoittumatta .
| Min. käyttöjännite DC | 15 V |
|---|---|
| Max. käyttöjännite DC | 30 V |
| Reaktioaika | 500 ms |
| Min. käyttölämpötila | -15 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Paino | 150 g |
| Hyväksynnät | CE, cULus, RoHS |
| Halkaisija | 20,3 mm |
|---|---|
| Taajuus | 20-400 Hz |
| Epätarkkuus | 1 % |
| Max. kuormaimpedanssi | 600 Ω |
| Tunnistusetäisyys | 0-10 A, 0-20 A, 0-50 A |
Muuttaa ensiövirran (AC, True RMS) 4-20 mA standardiviestiksil. Ulostulona on kaksijohtiminen 4-20 mA virtasilmukka, jolloin syöttöjännite kytketään sarjaan. Mallisarjassa on kolme eri muunninta 0-10 A mallista 0-200 A malliin. Sekä DIN-kisko- että ruuvikiinnitys.
* Virtasilmukan syöttöjännite on muuntimen vaatima15 V DC + kuormaresistanssi x 20 mA. Jos esimerkiksi kuormaresistanssi on 250 Ω , niin minimisyöttöjännite on 20 V DC. (0,020*250+15=20 V). Toisiopuoli ( 4-20 mA) voi olla auki muuntimen vahingoittumatta .
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
Uusi F-kaasuasetus (EU) 2024/573 muuttaa jäähdytys- ja ilmastointijärjestelmien edellytyksiä teollisissa sovelluksissa. Tiukennetut vaatimukset fluoratuille kasvihuonekaasuille tarkoittavat, että monet nykyiset ratkaisut poistetaan asteittain käytöstä – samalla kun väärän teknologian valinta voi tulla kalliiksi tulevaisuudessa.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hinta | |
|---|---|---|---|
|
Virtamuunnin 0-10 A AC/0-20 A AC /0-50 A AC = 4-20 mA, DIN
Tuotenumero:
CS675-R1
Kopioitu!
|
|
||
|
Virtamuunnin 0-50 A AC/0-100 A AC/0-150 A AC = 4-20 mA, DIN
Tuotenumero:
CS675-R2
Kopioitu!
|
|
||
|
Virtamuunnin 0-200 A AC = 4-20 mA, DIN
Tuotenumero:
CS675-200
Kopioitu!
|
|
Valitse tuote listalta.