LÜTZE
| Asennus | DIN-kisko |
|---|---|
| EMC | EN61000-6-2, EN61000-6-4 |
| Hyväksynnät | CE |
| IP-luokka | IP20 |
| Jännitehäviö | 180 mV |
| Korkeus | 87 mm |
| Leveys | 8,1 mm |
| Liitäntä | Jousivoima 0,25-2,5 mm² |
| Max. johdinkoko | 2,5 mm² |
| Max. kapasitanssi | 10000 µF |
| Max. käyttöjännite DC | 30 V |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Max. säädettävä virta | 8 A |
| Max. tulovirta | 8 A |
| Max. ulostulovirta | 8 A |
|---|---|
| Min. käyttöjännite DC | 10 V |
| Min. käyttölämpötila | -25 °C |
| Min. poikkipinta | 0,25 mm² |
| Min. säädettävä virta | 1 A |
| Muisti jännitekatkossa | Kyllä, kanava muistaa tilansa jännitehäviön sattuessa |
| Paino | 60 g |
| Puolijohdelähtö | Mosfet |
| Reaktioaika | 800 ms |
| Syvyys | 92 mm |
| Tilaindikointi | LED |
| Valittavat pykälät | 1 A |
| Valittavat virta-alueet | 1-10 A, 1 A portain |
Lützen LOCC-Box-Mini elektroninen ylivirtasuoja tarjoaa luotettavan suojauksen 12/24 V DC järjestelmiin. Virta-alue on valittavissa 1-8 A (1 A portain), lisäksi ylivirtasuojasta löytyy viisi eri laukaisukäyrä: nopea, keskinopea, hidas 1, hidas 2 ja hidas 3.
Kompaktikoko
LOCC-Box-Mini on vain 8,1 mm leveä. Integroitujen + ja - liittimien ansiosta tilaa säästyy DIN-kiskolta.
Push-In liittimet tarjoavat nopean ja luotettavan asennuksen.
Valittava laukaisukäyrä
LOCC-Box-Minissä on viisi valittavaa analogista laukaisukäyrää, nopeasta erittäin hitaaseen.
Nopea laukaisu soveltuu esimerkiksi antureille ja hidas esimerkiksi moottoreille ja tuulettimille.
Etä Set/Reset sekä hälytyslähtö
LOCC-Box-Minin lähtö on kytkettävissä päälle ja pois digitaalitulolla. Resetointi onnistuu suoraan laitteesta tai etänä. Lisäksi ylivirtasuojasta saa kanavakohtaisen hälytyksen. Hälytyssignaalit voidaan myös ketjuttaa ketjutusrimalla.
DF Electric on erikoistunut sulakkeisiin, sulakepesiin ja muuntajiin vuodesta 1987 lähtien. Barcelonasta käsin toimiva yritys on Espanjan markkinajohtaja ja tunnettu kansainvälisesti kilpailukykyisestä tuotevalikoimastaan.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.