STEGO
Suodatintuulettimia käytetään hyvän ilmankierron ja jäähdytyksen aikaansaamiseksi laitekaapissa. Stego suodatintuulettimien rakenteen ansiosta veden ja pölyn kulkeutuminen kaappiin estyy tehokkaasti. Tuulettimilla on hiljainen käyntiääni ja korkea ilmanvirtaus.
Käytä Stegon omaa Cooling Calculation -laskuria.
OHJE: Valitse ylävasemmalta kielivaihtoehdoksi esimerkiksi "English" kun haluat ilmoittaa lämpötilat °C.
FPI-malleissa ilma puhalletaan kotelon alareunasta suodattimen läpi sisään, jolloin koteloon muodostuu epäpuhtaudet ulkona pitävä ylipaine. Tämä on yleisin tapa. Ilma poistuu kotelon yläosasta AirFlap-ulostulon kautta.
Uuden asennusmekanismin ansiosta asennus onnistuu nopeasti ja helposti ilman työkaluja. Kotelon seinämävahvuus voi olla 1-4 mm. Suodattimen voi tarvittaessa kiinnittää myös ruuveilla, kun kotelon seinämävahvuus on yli 4 mm.
Ulostulon uusi AirFlap-tekniikka parantaa ilmanvirtausta ja näin viilennysteho paranee. Kun puhallin on pois päältä, pysyvät läpät kiinni ja lika kotelon ulkopuolella. Tekniikan ansiosta suodatinmattoja tarvitaan ainoastaan yksi, jolloin säästetään kuluissa. Suodatinmaton voi vaihtaa kotelon ulkopuolelta.
Perustiedot |
|
|---|---|
| Nimellinen ilmavirtaus | 19 m³/h |
| Ilmavirtaus vakio tulo/lähtö kokoonpanolla | 13 m³/h |
| Suodatinmatto | G3 DIN EN 779 mukaan. Suodatusaste A 84% vakiona. |
| Suodatusaste | 84 % |
| Vapaa ilmavirtaus | 19 m³/h |
| Tuuletin | Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin. |
| Puhaltimien lukumäärä | 1 |
| Äänenpaine | 39 dB |
| Min. jännite | 230 V ac |
| Max. jännite | 230 V ac |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Tehonkulutus | 12 W |
Mitat |
|
| Aukko | 92x92 mm |
| Korkeus | 120 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Syvyys | 88 mm |
| Asennussyvyys | 66 mm |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Paino | 0,6 kg |
Materiaalit |
|
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Puhaltimen materiaali | Alumiini |
| Roottorin materiaali | Teräs |
| Suodatinmateriaali | Synteettinen kuitu. Lämpötilankesto < 100 °C. Itsestäänsammuva Paloluokka F1. Kosteudenkesto < 100% RH. Pestävä/uudelleenkäytettävä. |
| Muovikotelon materiaali | Muovi |
| Väri | Harmaa RAL 7035 |
Tekniset lisätiedot |
|
| Liitäntä | 300 mm hylsylliset johtimet. |
| Elinikä | 50000 h |
| Käyttölämpötila | -40°C ... +70°C |
| Varastointilämpötila | -40°C ... +70°C |
| Kosteus, käyttö | < 90% RH |
| Kosteus, varastointi | <90% RH |
Hyväksynnät ja turvallisuus |
|
| Hyväksynnät | CE, cULus, EAC, NEMA, RoHS, UL, UL E234324, UV - UL746C (f1), VDE |
| IP-luokka | IP54 |
Suodatintuulettimia käytetään hyvän ilmankierron ja jäähdytyksen aikaansaamiseksi laitekaapissa. Stego suodatintuulettimien rakenteen ansiosta veden ja pölyn kulkeutuminen kaappiin estyy tehokkaasti. Tuulettimilla on hiljainen käyntiääni ja korkea ilmanvirtaus.
Käytä Stegon omaa Cooling Calculation -laskuria.
OHJE: Valitse ylävasemmalta kielivaihtoehdoksi esimerkiksi "English" kun haluat ilmoittaa lämpötilat °C.
FPI-malleissa ilma puhalletaan kotelon alareunasta suodattimen läpi sisään, jolloin koteloon muodostuu epäpuhtaudet ulkona pitävä ylipaine. Tämä on yleisin tapa. Ilma poistuu kotelon yläosasta AirFlap-ulostulon kautta.
Uuden asennusmekanismin ansiosta asennus onnistuu nopeasti ja helposti ilman työkaluja. Kotelon seinämävahvuus voi olla 1-4 mm. Suodattimen voi tarvittaessa kiinnittää myös ruuveilla, kun kotelon seinämävahvuus on yli 4 mm.
Ulostulon uusi AirFlap-tekniikka parantaa ilmanvirtausta ja näin viilennysteho paranee. Kun puhallin on pois päältä, pysyvät läpät kiinni ja lika kotelon ulkopuolella. Tekniikan ansiosta suodatinmattoja tarvitaan ainoastaan yksi, jolloin säästetään kuluissa. Suodatinmaton voi vaihtaa kotelon ulkopuolelta.
Suodatintuulettimia käytetään hyvän ilmankierron ja jäähdytyksen aikaansaamiseksi laitekaapissa. Stego suodatintuulettimien rakenteen ansiosta veden ja pölyn kulkeutuminen kaappiin estyy tehokkaasti.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vapaa ilmavirtaus | Ilmavirtaus vakio tulo/lähtö kokoonpanolla | Aukko | Max. jännite | Tuuletin | IP-luokka | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Suodatintuuletin FPI, 92x92, 230 V AC
Tuotenumero:
01870.0-30
Kopioitu!
(3406633)
Kopioitu!
|
19 m³/h
|
13 m³/h
|
92x92 mm
|
230 V ac
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin.
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 92x92, 24 V DC
Tuotenumero:
01870.2-30
Kopioitu!
|
22 m³/h
|
16 m³/h
|
92x92 mm
|
24 V dc
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
|
AirFlap-ulostulo FPI-tuulettimille 01870.X-30, 92x92
Tuotenumero:
11870.0-00
Kopioitu!
(3406638)
Kopioitu!
|
|
|
92x92 mm
|
|
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 124x124, 230 V AC
Tuotenumero:
01871.0-30
Kopioitu!
(3406634)
Kopioitu!
|
52 m³/h
|
42 m³/h
|
124x124 mm
|
230 V ac
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 124x124, 24 V DC
Tuotenumero:
01871.2-30
Kopioitu!
|
66 m³/h
|
56 m³/h
|
124x124 mm
|
24 V dc
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
|
AirFlap-ulostulo FPI-tuulettimille 01871.X-30, 124x124
Tuotenumero:
11871.0-00
Kopioitu!
(3406639)
Kopioitu!
|
|
|
124x124 mm
|
|
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 176x176, 230 V AC
Tuotenumero:
01872.0-30
Kopioitu!
(3406635)
Kopioitu!
|
170 m³/h
|
139 m³/h
|
176x176 mm
|
230 V ac
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
|
AirFlap-ulostulo FPI-tuulettimille 01872.X-30, 176x176
Tuotenumero:
11872.0-00
Kopioitu!
(3406640)
Kopioitu!
|
|
|
176x176 mm
|
|
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 223x223, 230 V AC
Tuotenumero:
01873.0-30
Kopioitu!
(3406636)
Kopioitu!
|
305 m³/h
|
271 m³/h
|
223x223 mm
|
230 V ac
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
|
AirFlap-ulostulo FPI-tuulettimille 01873.X-30, 223x223
Tuotenumero:
11873.0-00
Kopioitu!
(3406641)
Kopioitu!
|
|
|
223x223 mm
|
|
|
IP54
|
|
||
Suodatintuuletin FPI, 291x291, 230 V AC
Tuotenumero:
01874.0-30
Kopioitu!
(3406637)
Kopioitu!
|
433 m³/h
|
373 m³/h
|
291x291 mm
|
230 V ac
|
Kuulalaakeroitu aksiaalituuletin
|
IP54
|
|
||
|
AirFlap-ulostulo FPI-tuulettimille 01874.X-30, 291x291
Tuotenumero:
11874.0-00
Kopioitu!
(3406642)
Kopioitu!
|
|
|
|
|
|
|
|
Valitse tuote listalta.